3dmamablog.cz

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Letní rodinná dovolená nás letos opět zavede do Švýcarska – s dětmi ve věku 10, 7 a 4 roky plánujeme autem vyrazit na 14tidenní cestu po trase Luzern-Brienz-Fribourg-Murten-Schwarzsee-Montreux-Vevey.

 

Nejsme zastánci dlouhých přejezdů, zastavíme se proto také v Německu u Bodamského jezera a při zpáteční cestě v Lichtenštejnsku a Rakousku.

 

Proč zrovna Švýcarsko?

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Kromě dech beroucí kombinace hor a jezer jsou zde dva magnety, které nás ke Švýcarsku opakovaně přitahují.

 

Švýcarsko je země velmi přátelská vůči rodinám s dětmi. Znamená to nejen vstřícnost vůči samotným dětem, ale především se tam myslí i na rodiče. Mám pocit, že se mi tam někdo snaží celou dobu zjednodušit život. Konkrétní příklad? Po výjezdu lanovkou na většinu vrcholů Vás překvapí nejen nádherný výhled, ale také skvěle vybavené dětské hřiště. Pikniková místa připravená včetně dřeva tak, že Vám stačí vzít jen zápalky a něco na opečení. Nespočet naplánovaných tras pro rodiče s dětmi, tj. na trase plníte úkoly, pohoupete děti, najdete domečky skřítků a malí dobrodruzi ani netuší, kolik kilometrů už mají v nohách. V parku u dětského hřiště i v malém městečku je záchod s tekoucí vodou. Cesta vlakem ve vagónu určeném pro rodiny s dětmi uběhne nečekaně rychle.

 

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Životní prostředí, kde se myslí i na rodiny s dětmi je první z důvodů, proč Švýcarsko baví celou naši rodinu.

 

Druhým lákadlem je, že do Švýcarska můžete jet kdykoliv. V každém ročním období zde najdete místa, odkud se Vám nebude chtít odjíždět. Nejen v létě a v zimě, ale také na jaře, kdy rozhodně stojí za to dojet až k Ženevskému jezeru a projít se po rozkvetlé promenádě (letos ji plánujeme projet na koloběžkách).

 

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Kombinace podzimních barev, hor a jezer nám ukázala novou tvář podzimu. Termální lázně uzpůsobené malým i velkým dětem znamenají další způsob, jak relaxovat i za dětského doprovodu a zároveň program pro celou rodinu i v případě nepříznivého počasí.

 

Spojení extrémní vstřícnosti vůči rodinám s dětmi a krásou přírody v každém ročním období znamená, že čas strávený ve Švýcarsku je nejen dobrodružstvím a velkou zábavou pro naše děti, ale zároveň odpočinek i pro rodičovstvo i přesto, že má za zády tři děti.

 

Ať už zvolíte termální lázně, vysokohorskou turistiku, plavání v jezeře (víte, že jsou zde i písečné pláže?) nebo procházku městem vždy je zde i varianta pro rodinu s dětmi.

 

Vyzkoušeli jsme už několik termálních lázní, rozhlíželi jsme se z více než desítky vrcholů, plavali minimálně v pěti jezerech, uspořádali mnoho pikniků a na všech místech jsme se jako rodina s dětmi cítili velmi vítáni. Pokaždé jsme si odpočinuli a „vyčistili hlavy“ i přesto, že jsme měli v patách malé akční děti.

 

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Chcete vědět, jak se nám bude dařit na cestě Německo-Švýcarsko-Lichtenštejnsko-Rakousko?

 

Nakoukněte na blog na konci června a získáte detailní přehled nejen o trase, ale i nákladech pro pětičlennou rodinu. Letos poprvé zavítáme i do vyhlášených švýcarských kempů. Fotky budu během cesty dávat na Instagram.

 

Plánovaný itinerář cesty postupně odhalím v této mapě. Přes menu, na které se dostanete přes levý horní roh, lze mapu upravit na místa, kde přespíme, odpočineme si a odkud se rozhlédneme či kde si zaplaveme.

 

O konkrétních místech se budeme rozhodovat, až podle situace na místě, ale inspiraci si už ukládám teď. Samozřejmě, kde jinde než na Pinterestu na nástěnce Švýcarsko s dětmi. Nekončícím zdrojem aktuálních informací o Švýcarsku jsou webové stránky MojeSvycarsko.com a jejich Facebook. Jen zde naleznete kontakty na ubytování, která nejsou uvedena ani na nejznámějších rezervačních portálech.

 

Díky výzvě na stránkách Blogerky.cz ráda naše plány přizpůsobím.

 

Ukládáte si inspiraci na Pinterestu? Nezapomeňte na tento článek.

 

Švýcarsko s dětmi, www.3dmamablog.cz

Kontakt

info@3dmamablog.cz

Dobrý anděl

Prohlášení

 

Veškeré doporučené obchody jsou zde uvedeny pouze na základě mého přesvědčení a osobní zkušenosti. Nejsem zaměstnanec žádného doporučovaného obchodu. Blog obsahuje odkazy na externí webové stránky – některé tyto odkazy mohou být tzv. affiliate odkazy. Díky nim získám provizi pokaždé, když provozovateli externího webu přivedu spokojeného a platícího zákazníka. Tato provize pochází přímo od prodejce, Váš nákup nijak nenavýší. Nic to však nemění na tom, že doporučím jedině výrobky, kterým věřím.