Miluju dětské knihy, ke kterým se můžu s dětmi vracet. Knihy, které můžete číst s dvouleťákem a vrátit se k nim, když se bude učit číst. Přesně ty, které za půl roku, nepošlete dál, protože děti jednoduše „vyrostly“.

Na trhu se jedna taková právě objevila. Pojďte nahlédnout.

SRDÍČKOVÉ BÁSNIČKY

První díl Srdíčkových básniček obsahuje 17 interaktivních básniček o zvířátkách. Texty jsou psány velkými tiskacími písmeny. Stejnou knihu můžete číst spolu s batolem a zároveň kniha osloví i začínajícího čtenáře.

Srdíčkové básničky

Krátké básničky a doplňující obrázky zcela určitě nadchnou každého předškoláka, který začíná číst. Pomocí pohyblivých obrázků (připevňují se suchým zipem) procvičí nejmenší děti i jemnou motoriku.

Kniha nabízí řadu dalších doplňujících aktivit – hledání srdíček, které je schováno v každém hlavním obrázku. Stejně tak 4 obrázky patřící ke každé básničce vám mohou usnadnit procvičování výslovnosti či rozvíjení slovní zásoby. A to vše zábavnou formou!

Srdíčkové básničky
KNIHA PRO DVOULEŤÁKA I PRO PRVŇÁČKA

Oficiálně je kniha určená dětem od 3 let. Pro společné čtení se nebojím doporučit i pro děti výrazně mladší. Tvrdá obálka, kvalitní křídový papír i kroužková vazba přežijí i přístup dvouletého dítka. Jen na obrázky bude třeba dohlédnout.

Básničky jsou srozumitelné, není v nich žádný jinotaj či méně používané slova. V rámci edice První čtení máme s dětmi přečtenou většinu knih a vždy mě udiví, proč dlouhá a méně používaná slova se objevují v textu pro začínající čtenáře. Jsem si jista, že tato kniha výrazně usnadní první pokusy o samostatné čtení.

Srdíčkové básničky

Máte-li doma dvouleťáka a předškoláka, je právě tahle kniha ideální společný dárek.

Autorkou knihy je Dagmar Šimková, od které jsem recenzní výtisk obdržela. Více info o knize – TADY!

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Srdíčkové básničky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: