Emušáci jsou zpět! Pamatujete na Ferdu a jeho mouchy? Speciální sady hraček a dětské knihy jsou určeny k rozvoji emoční a sociální inteligence u dětí. Nový díl se jmenuje Pája a bleší cirkus. Pojďte si ji prohlédnout, 1 sada je připravena i pro jednu čtenářku blogu.

PÁJA A BLEŠÍ CIRKUS

Tématem tohoto dílu jsou sourozenci a příchod nového člena rodiny. Obsahuje 12 příběhů, jejichž ústředním tématem je očekávání sourozence, žárlivost, sourozenecká spolupráce, rodinné rituály. Neopomíjí ani rozvod rodičů.

Pája a bleší cirkus
Pro staršího sourozence je určena opička Páji a pro mladšího je připraven muchláček František.

Hlavní hrdinkou je tentokrát Pája, její rodina a barevné blešky. Tyto blešky znázorňují role strašpytlík, příšerka, nevšímalka, parťák, do kterých se může starší sourozenec dostat při narození sourozence. Stejně barevně jsou oddělené i související kapitoly.

Jsem si jista, že takhle zpracovaná kniha tady chyběla! Já sama bych ji ocenila nejen při narození druhorozené, ale i naší nejmladší. Kniha rozhodně podněcuje k rozhovoru s dětmi a přináší inspiraci pro nový, ne vždy úplně jednoduchý začátek vícedětné rodiny. Líbí se mi, že nezapomíná na různé podoby rodiny.

Pája a bleší cirkus
Každou kapitolu opět skvěle doplňují rady a tipy pro rodiče.

Za neméně důležitou považuji i poslední kapitolu o rodinných rituálech. Věcný přístup bez nádechu „ezo“ bude přijatelný i pro rodiče, kteří objevují kouzlo rituálů až s narozením dítěte.

Balení obsahuje:

 • knihu pohádek s návodem pro rodiče, aktivitami a doporučeními
 • plyšovou hračku Páji a Františka – hlavních hrdinů pohádek
 • sadu 4 plyšových blech znázorňující typické role v období narození sourozence
 • praktický textilní pytlík na uchování blešek

Podrobnější info o Emušácích najdete: TADY!

INSPIRUJME SE NAVZÁJEM A MÁTE ŠANCI VYHRÁT!

Sdílejte svůj tip pro život s dětmi! Co právě teď čtete společně s dětmi? Co čtou Vaši školáci? Jaké překvapení plánujete pro děti? Chystáte se do kina či divadla?  Plánujete výlet? Na co se těšíte v následujících týdnech? Inspirujme se navzájem.

Náhodný generátor čísel vylosuje 1 komentář, jehož autor/-ka získá sadu Pája a bleší cirkus. Zasílací adresa musí být v ČR.

Svou šanci na výhru zvýšíte, přidáte-li více různých tipů. Maximální počet je 3. 

N E Z A P O M E Ň T E  

Současně být fanouškem FB profilu 3dmamablog nebo sledovat můj profil na IG @3dmamablog

Kdo soutěž nasdílí na FB či IG, bude do losování zapojený dvakrát, stejně tak se zdvojnásobí šance, pokud zmíníte kamarádku, kterou by soutěž mohla zajímat.

Své tipy můžete sdílet i fotkou na IG, nezapomeňte přidat @3dmamablog.cz

Soutěž bude probíhat od 2. 11. 2019 do 15. 11. 2019 do 22,00 hod. Vylosované jméno zveřejním v komentáři tohoto článku 16. 11. 2019.

57 Replies to “PÁJA A BLEŠÍ CIRKUS”

 1. S vnoučaty si užíváme podzim plnými doušky, tvoření ze šišek a listů nás baví a jsou to i krásné dekorace pro útulný domov. Listy obtiskujeme nebo tvoříme zvířátka. Sdílím.

 2. Já s kamarádkou se chystám za odměnu s našimi snaživými prvňáčky na vánoční výlet do Prahy, trhy, aquapark a spoustu legrace, to bude překvapení ?
  Sledují instagram i Facebook ?

 3. S klukami teď čteme večer „kouzelné čtení“ pomocí alniz tužky, je to skvělá zábava před spinkáním, zapojí se i dvouletý syn a šestiletý je rád že může učit brášku. Super tip na dárek pro děti ?

 4. Po zhlédnutí pořadu v televizí, kde chlapeček neměl doma téměř žádné hračky a prcek to nedokázal pochopit,rozhodli jsme se udělat v pokojíčku „pořádek“ a věnovat hračky dětem do dětského domova, páč není víc než dětská radost a zvlášť teď v době před Vánoci, určitě i koupíme nějaký balíček a zapojíme se do akce „krabice od bot“ Jsem ráda že Synovi není svět lhostejný.

 5. Momentalne se chystame do Svíčkárny a čokoládovny do Šestajovic pro deti orpavdu pecka, super atmosfera, spousta cinnosti, deti si toho opravdu hodne vyzkousi a odnesou domu.

 6. Emušáci byly, jsou a budou TOPkou, protože díky nim se dcera naučila vyjadřovat své pocity a já zase lépe chápala její reakce. Přichází puberta a tak jsem zvědavá, zda u nich zůstaneme. Každopádně mladší sestřička (2 roky) už je taky okukuje 😉

 7. U nás frčí 5. minutové Disney pohádky. Jinak Šimonek dostane na Vánoce letos Albi tužku a k ní knihu Doprava a Svět zvířat. Už se těším, až začneme zase z jiného úhlu společně objevovat svět.

 8. S dcerami jsme si užívali podzim, pouštění draků, výroba výzdoby a protože maji rády bubaky, tak také strašidelné výzdoby. Např. z ruliček od toaletního papíru udělaly hrad.

 9. Denně vyhlížím zda naše Divadlo opery a baletu v Ústí n.Labem bude opakovat balet Louskáček. Ráda bych na něj vzala 5letou dceru a tu menší 3letou na povedene představení Péťa a vlk, také balet, ale přímo pro děti, trvá asi 45minut.

  1. Našeho dvouletaka nyní nejvíce baví nálepky, napr ze série Zajíček. Do sešitu se da i malovat, hledat obrázky, vyprávět příběhy, proste super věc!

 10. Dnes jsme četly nádhernou knihu Kde domov můj: Příběh hymny. Krásně zpracovaná, nejen po grafické stránce. A asi ob den musíme číst Mistr sportu skáče z dortu. Básničky a říkanky, které každý zná, ale.nemely by se moc říkat veřejně 😀 ve skolce..

 11. Právě čteme a prohlížíme si knížku To jsme z toho jelen o myslivosti, vydalo nakladatelství Pikola

 12. Užíváme si podzimu plnými doušky, chodíme na procházky, pouštíme dárky, vyrábíme podzimní ale už i pomalu Vánoční výzdobu, sem tam zalistujeme do knížky a přečteme si krátkou pohádku z naší knížky pohádek na dobrou noc?

 13. Pokud to počasí dovolí,rádi ještě navštívíme Zoo v Ostravě,protože děti mají zvířátka rádi.Teď čteme knihu Mašinka Tomáš a tvoříme doma loutkové divadlo.

 14. Momentálně s dcerou čteme Ferda v tom zase lítá, protože jsme nedávno dočetly Ferdu a jeho mouchy. Dcera to zbožňuje a celkem mě překvapuje, jak odpovídá na přiložené otázky a dokončuje příběhy. Kniha ji hodně pomáhá při nacvičování sociálních dovedností. Na posledním výletě jsme s rodinou navšívili rozhlednu Růženku v obci Růžová, z které je krásně vidět na České Švýcarsko. No a poslední tip na činnost, na kterou se chystáme jsou vánoční ozdoby z korálků ve tvaru kroužků. Na facebooku i na instagramu vás sleduji.

 15. My doporučujeme Vestecký rybník v okrese Praha-Západ. Je tam krásná dlouhá cyklostezka na odrážedla všeho druhu, i brusle, planetární stezka, venkovní posilovna, chodníček přes rybník a zajímavá venkovní elektronická interaktivní hra.

 16. Začínáme číst knížku Pohadkopsaní pro klidné spaní. Je v ní také kapitola, jak se naučit vyprávět pohádky.

 17. To je krásná výhra s bleškama, slyším o ní poprvé, ale žabáka znám 🙂 Právě máme rozečtené dvě knihy… Děti se večer střídají, kdo vybere knihu… Dcerka má nyní O makové panence a syn Krysáky 🙂 Večerní čtení jsem přenechala tátovi, ať má s dětmi svůj rituál na který se těší děti i on, když už je celý den v práci, tak večer mají svůj 🙂 Sleduji vše (IG i FB) a právě jdu i sdílet 🙂

 18. Zítra se s dětmi těšíme do divadla, na moderní Šípkovou Růženku, jsem zvědavá jaké to bude. Děti se moc těší, ani dnes nebyl boj s tím, že mají jít spát 😀 A odpoledne budeme tvořit ozdoby, podzimní ježky…o víkendu jsme na chalupě s tátou dělali ježkům domeček, tak jsme zvědaví na zítřek, jestli se za ten týden nějaký nastěhoval 🙂

 19. S neteří poprvé čteme Harryho Pottera. Udivuje mě, jak to dokáže v necelých šesti letech vnímat, a moc ráda si o tom s ní povídám. Má slíbené, že až bude knížka dočtená, podívamě se na film.

 20. Bratranec s naší pětiletou princeznou na rodiných oslavách vždycky vymýšlí akrobatické vystoupení, které pak před celou rodinou předvádějí – všichni se u toho moc dobře baví!

 21. Moc se těším na adventní trhy. Dokážou krásně naladit na Vánoce nejen děti, ale i dospělé. Neteřím tam vždycky pořídím nějakou novou ozdobu na stromeček 🙂

 22. S malým rádi tvorime zvířátka z kaštanů a z listů děláme různé obtisky. Taky si rádi malujeme omalovanky na vodu nebo procitame knížky s okýnky a nebo zviratky. Pokud je ještě trochu pěkně tak jdeme na kolo alespoň kolem domu.

 23. Chceme aby náš syn taky tak miloval přírodu jako my, proto mu každý den ukazujeme krásy barevného podzimu na prochazkach po parku a v úterý se chystáme na výlet do Frenštátu p. R., abychom se pokochali beskydskými panoramaty.

 24. A ještě se chystáme na divadelní představení O budulínkovi A na lampionovy průvod 🙂

 25. Sdílím na FB, označila jsem i osobu, na IG jsem vložil a fotku s popisem
  Ve čtvrtek jsme byli na lampionovém průvodu, dětem se to moc líbilo. O víkendu jsme pekli pizzu a už dopředu začali vyrábět vánoční přáníčka.

 26. Dobrý den, chodime na akce v knihovnách, podivejte se co nabizi vaše dětské odděleni :).

 27. Inspiruje nás i stránka book for joy, knihy pro radost, máme rádi časopis puntík.

 28. Jako překvapení jsem se pomalu pustila do plánování adventního kalendáře, tím pádem zároveň děkuji za inspiraci ? Vymýšlet jej pro tři děti je náročné…
  A čteme momentálně Včelí medvídky s mladší, Káju Maříka s nejstarší a s nejmladším prckem od Rebo Šup do pohádky. Ze série nám bohužel chybí Šípková Růženka, kdyby měl někdo tip, kde sehnat, budu ráda ?

 29. Nejčastěji čteme už skoro rok Veršované pohádky z nakladatelství Svojtka. A dnes večer se chystáme na Svatomartinský lampionový průvod.

 30. V nejbližší době se chystáme se synem na průvod světýlek a rozsvícení vánočního stromečku.

 31. Sama děti nemám, ale s mými mladšími neteřemi sbíráme na zahradě listí a pak z toho lepíme různé obrázky. Nebo chodíme na procházky do lesa. Doma si nejraději hrají s pexesem, u kterého vydrží i celé odpoledne.

 32. Dcery už mám téměř dospělé, a tak jsem ráda za společné večery např. u televize. Inspiraci sbírám pro synovce, který za půl roku očekává příchod sourozence, takže by se pro něj taková knížka určitě hodila.
  Jinak má rád albi knížky, kde může plnit různé úkoly nebo stavění dráhy z kolejí, kde vymýšlíme stále nové trasy.

 33. Taky má ještě rád časopis Puntík. A nebo jsme tvořili z kaštanů různá zvířátka. Nebo třídíme autíčka podle barev, velikostí, typu aut a tak..
  A taky se dívám, že na vaší stránce je spousta zajímavých tipů, což se v tomto zimním počasí skvěle hodí. 🙂

 34. S dětmi jsme teď propadli deskovým hrám aa rozhodne to neni klasicke člověče při kterem je vic křiku než pohody. Objevili jsme kooperativní hry kdy hrajeme cela rodina proti záškodníkovi ve hře. Takže všichni tahnem za jeden provaz. A dokonce jsem přistihla ze si deti hraji i sami spolu – což je mezi těmi jejich sourozeneckými boji opravdu balada. Nicméně máme na čem doma pracovat a Páju s blechama doma mooooc rádi uvítáme a věříme ze nám pomůžou řešit ty sourozenecke kolize ?

 35. Hezký večer 🙂 mám skoro 4leťačku a 10ti měsíčního chlapecka :), takže tato kniha by se nam hodila jako sůl. Pridavam tedy svuj tip 🙂 Momentalne se chystáme péct pernicky, Hanicka je sikulka a umi si testo vyvalet, vykrajet i krasne pernicky nazdobit. Soucasne mam Tadeaska v nositku a ten tam casto chrni, takze se maminka muze taky jednou venovat sve velke holcicce naplno 🙂

  A tady je tip na zdobení:

  Vykrajujeme zpravidla jen srdicka, která hned po vyndani z trouby potirame vajickem, ve kterem je rozmíchána cervena gelova potravinarska barva. Jsou potom nadherne cervene a bila poleva na nich vypada krasne :)… na cast z nich udelame dirku a povesime na stromecek :))

 36. A abych vyuzila moznost, vyhrat knizku, naplno…Tady je muj druhý tip :))
  S malou chodime do krouzku Keramika pro rodiče s detmi :), aby si maleho uzil i tatinek :). Moc nas to tam spolu bavi, vyrabily jsme napriklad hodiny nebo cislo popisne na nas domecek 🙂

 37. A jeste jeden tip 🙂

  Osvedcili se nam Minipedie od Svojtky, libi se uz 10ti měsíčnímu mimi :). Stranky jsou tvrde a jsou v nich ruzne pohyblive prvky :). Jo a na Vanoce bude snad vetsina darecku od firmy Djeco, ktera ma uzasne hračky!

 38. S dětmi teď čteme Brouka Pytlíka a má velký úspěch. Chystáme se do divadla na pohádky.

 39. Dlouhodobě nejoblíbenější je Ferda a jeho mouchy. K tomu teď přidáváme Záchranářské pohádky, které má dcera velmi ráda. Záchranáři, policie a hasiči jsou její hrdinové a pravidelně se účastní všemožných jejich akcí. K narozeninám za pár dní dostane výlet do Javoříčských jeskyní za netopýry a pohádku Kouzelný útes v planetáriu v Brně.

 40. Brzo se pustíme do vánočního pečení, které bude výzvou i pro mě, protože jsem na tyhle věci levá jak zábradlí. Ale chci to zkusit, třeba se povede aspoň něco… Když ne, zachrání to babiččino cukroví a hromada ovoce jako každý rok. Na Vánoce bude „potřeba“ taky vyrobit nějaké nové ozdoby na stromeček. Letos budu dělat z citrusové kůry vykrajovátky různé vánoční tvary. Hned po vykrojení tam dám nitku na pověšení, protože po usušení už se tam dírka udělat nedá. Tyhle ozdoby přijdou na spodní patra stromečku kvůli kočkám, aby mi neočesaly skleněné báňky.

 41. Včera jsme se taky přidali k Ježíškovým vnoučatům. Spolu s dcerou jsme vybrali jednoho osamělého seniora v domově nedaleko od nás a splníme mu přání. Přeje si kreativní potřeby na vyrábění a teplou deku, a s takovým nákupem bude dcera jistě ráda pomáhat. Pokud sebere odvahu, zazpívá k dárku i písničku a věřím, že budeme mít úspěch. Myslím, že je fajn v dětech podporovat sociální cítění. Pojali jsme to tak, že chceme někomu udělat radost (ne ve smyslu „chudáci babičky a dědečkové, oni nic nemají a musíme jim pomoct“ a podobné citové vydírání, které sama nemám ráda).

 42. My jsme teď s dětmi už tři týdny díky nemocem doma, takže každý den vymýšlím spoustu aktivit. Začali jsme s vánočními aktivitami, momentálně vyrábíme vesničku na okno 🙂 už jsme zkoušeli recept na perníčky a pekli jsme perníkové safari 🙂 také si chceme na zahrádce ozdobit stromečky, takže už sušíme ozdoby z pomerančové kůry.

 43. Tuten týden jsem plánovala Mikuláše. K nám domů nepřijde, a tak vyrazíme my za ním. Nejprve na pražské letiště na Mikulášskou exkurzi (už třetí rok po sobě) a o den později na Čerty na Čertovce 🙂

 44. Jednu knížku vybrat nezvládnu 🙂
  Chodíme se synem (3 roky) do knihovny, doma jsme si našli velkou látkovou krabici, kam všechny knížky z knihovny ukládáme. Máme jich většinou tak kolem dvaceti a čteme je stále dokola. Poslední dny před spaním nemohou chybět dvě knížky – „Co se děje v podzemí“ a „Skřítci“ 🙂

 45. Momentálně chystám adventní kalendář. Asi by u nás neprošlo 24 krabiček/pytlíčků atd, protože by se vloupaly do všech hned první den. Ale protože milujeme společenské hry, tak adventní kalendář je taková „hra“ na figurky, o 24 polích, figurky jsou magnetky s fotkami dětí a každý den budou cestovat blíž k obrázku stromečku. U hry je kapsička na dárečky a tam letos bude každý den kousek lega.

 46. Pár tipů do adventního kalendáře který budu dětem vyrábět. Najdou tam mini leporelo s vánočními příběhy od Ivany Pecháčkové, samolepky s Tlapkovou patrolou, 24 vánočních koled, krásná dřevěná razítka stopy zvířat a pro syna mám tři lístky do divadla na vánoční dětské představení, které se u nás bude konat v prosinci každou sobotu, na to už se moc těším 🙂

 47. Naše oblíbené divadlo je Minor, chodíme tam s klukama (15 a 13 let) už spoustu let, od školky 🙂
  Naše úplně nejoblíbenější představení jsou Bruncvík a lev, to jsme viděli už 9x (!) a Lipany. Naposledy jsme byli na Game a také moc hezké.
  S naším nejmladším (3 roky) tam chodíme od miminka, jeho první představení bylo „Brum, pro nejmenší medvědy“ (které bylo určeno pro děti od 0 do 2 let). Naposledy jsme byli „O veliké řepě“ a super 🙂

 48. Doporučuji návštěvu Pevnosti Poznání v Olomouci, má celkově 3 patra a je to interaktivní zábava pro děti minimálně na 4 hodiny.

 49. A s dětmi se chystáme zapojit do moc hezké akce Krabice od bot, takže teď chystáme darecky, které do krabice dáme.syn sám vybira co by se mu líbilo, to koupíme a dáme jako dárek pro někoho kdo neměl tolik štěstí a nemá rodinu a nebo jeho rodina nemá tolik financí, aby nějaké dárky koupila.
  Jinak sleduji na fb i na ig 🙂

 50. U nás se chodí každou neděli do divadélka a často je takto bere babička, takže si to děti velmi užívají 😉

 51. Náš 4letý Šimon si teď oblíbil knížku Ema naopak, takže tu čteme před spaním denně 😉

 52. My jsme začali číst Pohádkopsaní pro klidné spaní, jinak kluci milují klasiku- Pejska a kočičku, Honzíkovu cestu… Začínám doma chystat adventní pytlíky s drobnostmi a úkoly.
  Pěkný den všem 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: