Během prázdnin jsme přečetli s dětmi řadu knih. Hledáte-li inspiraci pro děti ve věku 12,10 a 6 let. Pojďte nahlédnout – vybrala jsem jen ty, které nás nadchly nejvíc.

KNIHY PRO DĚTI VE VĚKU 5 AŽ 14 LET

Začnu od nejstaršího, tj. věková kategorie 12 let a starší. Velkým překvapením byl tip, který si syn přivezl ze skautského tábora. Beseda o legionářích byl pro něj zážitek, na který se nezapomíná a po návratu během pár dní přečetl komiksový příběh československých legionářů jménem Stopa legionáře.

Nyní akční cena – TADY!

Byl nadšen. Těší se na druhý díl. Četla jsem i já, pro kterou nemůže být nic vzdálenějšího než je komiks a téma československých legií. Musím však říct, že kniha je srozumitelně napsána, nádherně ilustrovaná a nadchne každého, kdo si chce osvěžit (seznámit se s) historií I. světové války a vzniku Československa. Zůstane u nás doma trvale a budu doufat, že si k ní cestu najdou i dcery.

Pokračoval pak knihou SVOBODA! – fiktivním válečným deníkem příslušníka Československé legie, opět v komiksové podobě. I ten přečetl jen s nuceným přerušením čtení.

Podrobnější info o knize – TADY!

I tato kniha synovi přiblížila historii a usnadní mu hodiny dějepisu ve škole. Loni na osmiletém gymnáziu (Praha) jsem měla pocit, že škola se intenzivně snaží o opak. Jinak si učební osnovy a přístup paní učitelky vysvětlit neumím.

I desetiletá dcera zatoužila po komiksu a nadchly ji Záleskautky. V USA měla kniha velký úspěch a v češtině vyšly již 3 díly. Zvažujeme, že zkusí číst další díly v originále (lze koupit i v ČR – TADY!) Věřím, že kniha nadchne nejen světlušky. V příběhu 5 dívek se najde i čtenářka mladší 10 let. U nás doma kniha rozhodně počká na nejmladší.

Obě dcery nadchla kniha říkadel a básniček Mistr sportu skáče z dortu.

Nejmladší dcera (nyní prvnáček) začíná číst, tj. hláskuje svou první knihu. Tyto knihy jsme přečetly společně.

Abeceda na útěku je skvělá kniha pro začínající čtenáře. Díky velkým tiskacím písmenům a zábavným úkolům je ideální pro společné čtení. Budoucí prvňáček tak může uplatnit svoje znalosti písmen.

Nyní akční cena 174 Kč – TADY!

Vílí pohádky jsou prázdninovou novinkou nakladatelství Fragment. Mají jedinou chybu – malý počet ilustrací. Příběhy víly Barborky si jich určitě zaslouží daleko více. Dcera objevila řadu volného prostoru.

Každá kapitola má ideální délka pro čtení před spaním. Více info – TADY!

Velká kniha opeřené havěti nám poskytla dostatek inspirace na hru „Hádej, kdo jsem“, kterou hrajeme na cestách. Na blogu jsem již psala o Velké knize drobné havěti.

Velký formát, srozumitelný text, nádherné ilustrace. Více info – TADY!

Letošní novinku nakladatelství Meander Cirkus Bruno si při návštěvě knihkupectví vybrala ona sama. Nadchly ji ilustrace Nikoly Hoření, a proto knihou pravidelně listuje. Některé verše si přečte už sama.

Více info – TADY!

Knihu Armstrong – Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc jsme už doma četly se starší dcerou. Nádherně ilustrovaný příběh měl opět velký úspěch.

Speciální balíčky všech dílů najdete – TADY!

Obě dcery baví knihy z edice Génius. Na blogu jsem už psala o díle Génius Picaso. Kniha je svou velikostí ideální na cesty po městě. Jakékoliv čekací prostoje často zvládneme lépe s knihou.

knižní tipy pro děti
Nyní akční cena 99 Kč – TADY!

Mě samotnou nadchla kniha Tiché roky od Aleny Mornštajnové. Jedna z mála českých současných spisovatelek, jejíž knihy chci mít v knihovně trvale.

Knihu Jáchym a Desatero jsem si přečetla, abych našla inspiraci pro rozhovory s dětmi. Úplnou shodu jsem s dědečkem Jáchyma nenašla, rozhodně mě však inspiroval ve srozumitelnosti při rozmluvě se svým vnukem.

Nejčastěji jsem v létě listovala Hravým průvodcem Prahou. Jakýkoli přesun v rámci Prahy se díky ní zdá být v některých momentech nedělním výletem. Řadu míst v Praze znovu objevujeme.

A jaké knihy čtete u Vás doma? Za Vaše tipy budu vděčna. Inspirujme se navzájem.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

knižní tipy pro děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: