Během prázdnin jsme přečetli s dětmi řadu knih. Hledáte-li inspiraci pro děti ve věku 12,10 a 6 let. Pojďte nahlédnout – vybrala jsem jen ty, které nás nadchly nejvíc.

KNIHY PRO DĚTI VE VĚKU 5 AŽ 14 LET

Začnu od nejstaršího, tj. věková kategorie 12 let a starší. Velkým překvapením byl tip, který si syn přivezl ze skautského tábora. Beseda o legionářích byl pro něj zážitek, na který se nezapomíná a po návratu během pár dní přečetl komiksový příběh československých legionářů jménem Stopa legionáře.

Nyní akční cena – TADY!

Byl nadšen. Těší se na druhý díl. Četla jsem i já, pro kterou nemůže být nic vzdálenějšího než je komiks a téma československých legií. Musím však říct, že kniha je srozumitelně napsána, nádherně ilustrovaná a nadchne každého, kdo si chce osvěžit (seznámit se s) historií I. světové války a vzniku Československa. Zůstane u nás doma trvale a budu doufat, že si k ní cestu najdou i dcery.

Pokračoval pak knihou SVOBODA! – fiktivním válečným deníkem příslušníka Československé legie, opět v komiksové podobě. I ten přečetl jen s nuceným přerušením čtení.

Podrobnější info o knize – TADY!

I tato kniha synovi přiblížila historii a usnadní mu hodiny dějepisu ve škole. Loni na osmiletém gymnáziu (Praha) jsem měla pocit, že škola se intenzivně snaží o opak. Jinak si učební osnovy a přístup paní učitelky vysvětlit neumím.

I desetiletá dcera zatoužila po komiksu a nadchly ji Záleskautky. V USA měla kniha velký úspěch a v češtině vyšly již 3 díly. Zvažujeme, že zkusí číst další díly v originále (lze koupit i v ČR – TADY!) Věřím, že kniha nadchne nejen světlušky. V příběhu 5 dívek se najde i čtenářka mladší 10 let. U nás doma kniha rozhodně počká na nejmladší.

Obě dcery nadchla kniha říkadel a básniček Mistr sportu skáče z dortu.

Nejmladší dcera (nyní prvnáček) začíná číst, tj. hláskuje svou první knihu. Tyto knihy jsme přečetly společně.

Abeceda na útěku je skvělá kniha pro začínající čtenáře. Díky velkým tiskacím písmenům a zábavným úkolům je ideální pro společné čtení. Budoucí prvňáček tak může uplatnit svoje znalosti písmen.

Nyní akční cena 174 Kč – TADY!

Vílí pohádky jsou prázdninovou novinkou nakladatelství Fragment. Mají jedinou chybu – malý počet ilustrací. Příběhy víly Barborky si jich určitě zaslouží daleko více. Dcera objevila řadu volného prostoru.

Každá kapitola má ideální délka pro čtení před spaním. Více info – TADY!

Velká kniha opeřené havěti nám poskytla dostatek inspirace na hru “Hádej, kdo jsem”, kterou hrajeme na cestách. Na blogu jsem již psala o Velké knize drobné havěti.

Velký formát, srozumitelný text, nádherné ilustrace. Více info – TADY!

Letošní novinku nakladatelství Meander Cirkus Bruno si při návštěvě knihkupectví vybrala ona sama. Nadchly ji ilustrace Nikoly Hoření, a proto knihou pravidelně listuje. Některé verše si přečte už sama.

Více info – TADY!

Knihu Armstrong – Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc jsme už doma četly se starší dcerou. Nádherně ilustrovaný příběh měl opět velký úspěch.

Speciální balíčky všech dílů najdete – TADY!

Obě dcery baví knihy z edice Génius. Na blogu jsem už psala o díle Génius Picaso. Kniha je svou velikostí ideální na cesty po městě. Jakékoliv čekací prostoje často zvládneme lépe s knihou.

knižní tipy pro děti
Nyní akční cena 99 Kč – TADY!

Mě samotnou nadchla kniha Tiché roky od Aleny Mornštajnové. Jedna z mála českých současných spisovatelek, jejíž knihy chci mít v knihovně trvale.

Knihu Jáchym a Desatero jsem si přečetla, abych našla inspiraci pro rozhovory s dětmi. Úplnou shodu jsem s dědečkem Jáchyma nenašla, rozhodně mě však inspiroval ve srozumitelnosti při rozmluvě se svým vnukem.

Nejčastěji jsem v létě listovala Hravým průvodcem Prahou. Jakýkoli přesun v rámci Prahy se díky ní zdá být v některých momentech nedělním výletem. Řadu míst v Praze znovu objevujeme.

A jaké knihy čtete u Vás doma? Za Vaše tipy budu vděčna. Inspirujme se navzájem.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

knižní tipy pro děti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: