Možná v Praze hledáte místo splňující tyto podmínky: trasa pro kočárek i pro odrážedlo, velké hřiště, malé hřiště, rybník, kachny, kapři plavající k Vám, jakmile uslyší kroky na mole. Piknikové stoly, nádherná zahrada, kde máte pořád co obdivovat. Káva, zmrzlina, koláč, ticho, klid, žádné davy, parkovné zdarma, vstupné pro rodinu 2+3 jen 180 Kč. Pokud ano, pojďte číst dál.

Jen kousek od velké nákupní zóny v Čestlicích leží často opomíjena Dendrologická zahrada. V průběhu posledních pěti let se stává čím dál vstřícnější vůči dětským návštěvníkům. Pokud jste ji stejně jako my loni zcela vynechali, pojďte se mrknout na novinky. My jsme byli nedávno hodně překvapeni její proměnou.

DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH

Ta největší novinka – je tam opravdová kavárna, žádný bufet s tatrankou a rozpustnou kávou! V nabídce jsou zákusky i zmrzlina – venkovní i vnitřní posezení.

Dendrologická zahrada v Průhonicích
V průběhu roku zahrada nabízí různé výstavy květin.

Druhé příjemné překvapení – u dětského hřiště roste labyrint! Ačkoliv moje děti jsou již školního věku, vyřádili se i tak. Pořád jsou ještě chvíle, kdy se šestiletý věkový rozdíl rozplyne během vteřiny.

PŘÍRODNÍ LABYRINT

Velké hřiště z akátového dřeva je stále v perfektním stavu. Hodně jsme sem jezdili, když se nejmladší narodila (6 let!??!). S třemi dětmi do 6 let to byla pro nás záchrana v podobě omezeného prostoru, hřiště a málo lidí.

Malé ale krásné hřiště najdete i v zadní části zahrady.

Krásné místo pro zastávku v polovině procházky.

Vstup je povolen jen s odrážedly, koloběžky a kola bohužel musíte nechat doma. Na odrážedle mohou jezdit jen děti do 5 let.

V rybníku je opravdu hodně kaprů. Připlavali ihned jakmile slyšeli děti dupat na mole.

Piknikové stoly i lavičky jsou na několika místech zahrady.

Prodejna rostlin je hned u hřiště.

Více info DENDROLOGICKÁ ZAHRADA

N E P Ř E H L É D N Ě T E

Další tipy pro výlety v Praze a okolí najdete nejen tady na blogu, ale i na IG 3dmamablog.

Přírodní bludiště navíc zdarma dostupné najdete i v městské části Praha – Dubeč.

Náš letošní seznam výletů pro Prahu už je pomalu splněn. Podcenila jsem nás, couráme se Prahou opravdu často.

Kde v Praze s dětmi výletujete Vy? Za Vaše tipy budu vděčná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: