Znáte tento kalendář? Osvědčil se nám letos a pro velký úspěch se k němu vrátíme i v příštím roce. Je nejen pro prarodiče, pojďte nahlédnout.

STOLNÍ KALENDÁŘ PRO CELOU RODINU

Vybrat ten ideální rodinný kalendář je docela oříšek.  Zatímco mě se osvědčil velký nástěnný kalendář, školáci evidetně potřebují týdenní datovaný kalendář umístěný v blízkosti jídelního stolu. Jen z něj je na první pohled zřejmé, co se bude následující týden dít.

Nejmilejší kalendář
Každý měsíc má svůj dostatečný prostor pro ilustrace či fotky.

U nás je samosběr jahod nepochybně událost roku, neboť pro příští rok nejmladší jako první doplnila měsíc červen.

RODINNÝ PLÁNOVACÍ KALENDÁŘ

Kalendář na stole je navíc volně dostupný i pro poznámky dětí, což umožňuje školákům doplnit jejich nákupní potřeby školních pomůcek, info o skautských výpravách a srazech.

Tam, kde prostor nestačí, např. při nákupním seznamu, si děti automaticky pomáhají samolepícími bločky. Papírky se však nikde neválí, místo je jasně dané.

PŘÍLEŽITOST VZPOMENOUT SI…

Nejmilejší kalendář dává nejen prostor pro vlastní tvorbu dětí, ale také příležitost vzpomenout si na uplynulý rok. Letos zkusíme přidat i vzpomínky na události starší než jeden rok.

RODINNÝ PLÁNOVACÍ KALENDÁŘ Navíc leží na stole a je volně dostupný i pro poznámky dětí, což umožňuje i školákům doplnit jejich nákupní potřeby školních pomůcek, apod. Narozdíl od kalendáře na stěnu má stolní varianta kalendáře větší prostor pro naše vlastní poznámky. Tam, kde prostor nestačí, např. při nákupním seznamu, si děti automaticky pomáhají samolepícími bločky. Papírky se však nikde neválí, místo je dané.

Ze stejné události si tři děti pamatují na první pohled zcela jiné momenty. Zastavit se a uvědomit si plynutí času je pro mě stejně důležité jako plánování času budoucího. Zvlášť s ohledem na rychlý sled událostí v našem životě.

Hned v úvodu kalendáře je dostatek stran na vlepení rozvrhu hodin ve škole i pro více školáků v rodině, přehled kroužků i důležitých telefonních čísel. Neustále tak máte připraven pohotovostní seznam pro hlídací babičky či paní na hlídání.

Nejmilejší kalendář
Ideální program na adventní večery…

Přidáváme nejen fotky, ale dcery kalendář zdobí svými malůvkami. Dcery oceňují samolepky doplňující kalendář. Narozeniny celé rodiny jsou tak v kalendáři krásně označeny.

Opravdu oceňuji, že máme prostor i pro zapisování hlášek dětí, neboť kalendář je doma vždy při ruce.

Nejmilejší kalendář
Prostor pro hlášky dětí i poznámky k danému měsíci je dostatečný.

Kalendář se tak stává rodinnou kronikou běžného života se všemi dobrými i špatnými dny, kterou si uschovám jako vzpomínku na uplynulý rok.

KALENDÁŘ PRO PRARODIČE

Ze stejných důvodů ocení kalendář i prarodiče. Záleží jen na Vás, zda se budou kochat tvorbou svých vnoučat, jejich fotkami či fotkami svých oblíbených míst. Kalendář můžete bez velkých finančních nákladů připravit na míru během jediného večera. V nabídce Familium.cz najdete i další tipy na dárky pro maminky.

PRÁVĚ TEĎ AKCE 1 + 1
Při nákupu Nejmilejšího kalendáře 2019 nyní dostanete druhý zdarma, zadáte-li slevový kód „NEJMILEJSI“.

1 KALENDÁŘ PRO ČTENÁŘKU 3DMAMABLOG.CZ

Díky společnosti Familium.cz mám tady i jeden kalendář pro Vás. Stačí, když pošlete inspiraci dál.

Sdílejte svůj tip na cokoliv pro děti! Co právě teď čtete společně s dětmi? Co čtou Vaši školáci? Jaké překvapení plánujete pro děti? Chystáte se do kina či divadla?  Plánujete výlet? Na co se těšíte v následujících týdnech? Inspirujme se navzájem.

Náš tip: Inspiraci pro vánoční tvoření s dětmi najdete na naší nástěnce na Pinterestu.

Náhodný generátor čísel vylosuje 1 komentář, jehož autorka získá právě tento kalendář. Zasílací adresa musí být v ČR.

N E Z A P O M E Ň T E ❤ 

Současně být fanouškem FB profilu 3dmamablog nebo sledovat můj profil na IG @3dmamablog

Kdo soutěž nasdílí na FB či IG, bude do losování zapojený dvakrát, stejně tak se zdvojnásobí šance, pokud zmíníte kamarádku, kterou by soutěž mohla zajímat.

Své tipy můžete sdílet i fotkou na IG, nezapomeňte přidat @3dmamablog.cz

Soutěž bude probíhat od 5. 12. 2018 do 10. 12. 2018 do 12,00 hod. Vylosované jméno 1 výherkyně zveřejním v komentáři tohoto článku 11.12. 2018.

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz.

9 Replies to “NEJMILEJŠÍ KALENDÁŘ”

 1. Se 4.5 A 2letou čteme Čekání na Vánoce, a poté novou vánoční knizku od Hegerove. Ještě jsem poridila Tradiční český rok od Lady, na tu se moc tesim. Jinak akci tu mame az az 🙂 nevim, kam dřív, vánoční trhy ve škole, zpívání ve škole, na zámku, v kostele. Určitě se budeme snažit zajít na všechny místní akce, čeká nás Mikulášská na zámku a dilnicky. Minuly tyden jsme.se starsi byli v divadle na Cirk LaPutyce Biograf.
  A těšíme se na pečení cukroví, darecky, cely advent.

 2. nám se v adventním kalendáři osvědčily karty 50 báječných experimentů…. kartu schovám někde v bytě a děti hledají a pak zkoušíme pokusy 😉
  Se starším se nám líbila pohádka v kině Čertí brko.

 3. Pětiletá vnučka pilně plní úkoly v knížce pro předškoláky. Čeká nás pečení a zdobení cukroví, vystřihování papírových vloček na okna a skládacího betlému, nácvik pouštění ořechových skořápek se svíčkami, zlacení ořechů na vánoční stromeček, šití srdíček s levandulí jako drobných dárečků a ještě leccos dalšího. Na vánočních trzích budou programy i pro děti, na něco půjde s rodiči, na něco s prarodiči. Jako obvykle nestihneme všechno, ještě se naučíme nějakou novou koledu.

 4. Chystáme se do kina na Mimi a Lizu, vánoční koncert, advent ve skanzenu, do divadla na Ladovi Vánoce,..doufám, že nám to klepne ?

 5. Bonifác zase řádí v psí školce- nemotorný pesan s dobrým srdcem a jeho zimní příběhy se teď perfektně hodí+krásné ilustrace. 🙂

 6. V současné době čteme se synem krásně ilustrované bajky – Bajky z farmy zvířat — Kamarády nikdy nenecháváme v nouzi. Moc pěkná kniha s obrázky, které zaujmou každé dítě a navíc se z příběhů poučí pro další život.

 7. Zdravím, děkuji všem za inspiraci, náhodný generátor čísel vybral komentář Dobroslavy. Ozvu se jí na email. Gratuluji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: