Máte doma předškoláka, který neustále počítá? Baví Vašeho prvňáčka ve škole matematika? Zajímá Vás, jak s dětmi procvičit počítání a sčítání do 200 jinak než pomocí korálků či kamínků? Pojďte nahlédnout.

TIP NA DÁREK PRO DĚTI VE VĚKU 5 AŽ 8 LET

Novinka vydavatelství Mladá Fronta je můj letošní první tip na vánoční dárek pro děti ve věku 5 až 8 let. Nejen pro ty, které počítání baví, ale také pro malé školáky, kteří jej potřebují procvičit.

VELIKÉ SČÍTÁNÍ ZVÍŘAT
Info o akční ceně najdete na odkazu pod touto fotkou.

Vydejte se za dobrodružstvím na africké savany, zdolejte himálajské vrcholky, prozkoumejte peruánskou džungli a potopte se až na nejhlubší mořské dno. Úkolem je nejen na obrázku nalézt všechna zvířata, ale také určit správný počet.

Vybraná místa jsou zajímavá i pro následnou diskusi s dětmi nad mapou.

Nejde však jen o počítání. Obrázky jsou doplněny i názvem zvířete. Kniha není jen o počítání bezejmených obrázků.

Právě díky  popiskům kniha není jen o počítání. Jednotlivé druhy zvířat motivují k dalšímu poznávání.

Kniha děti dál inspiruje k dalšímu poznávání a ověřování si informací, jak konkrétní zvíře opravdu vypadá a kde žije. Ideální doplněk k tomuto atlasu pro děti.

Najít, spočítat a zapsat! Pro malé školáky je to velká výzva.

Díky vydavatelství Mladá Fronta mám jeden výtisk i pro Vás.

Sdílejte svůj tip na cokoliv pro děti! Co právě teď čtete společně s dětmi? Co čtou Vaši školáci? Jaké překvapení plánujete pro děti? Chystáte se do kina či divadla?  Plánujete výlet? Inspirujme se navzájem.

Náhodný generátor čísel vylosuje 1 komentář, jehož autorka vyhraje právě tuto knihu. Zasílací adresa musí být v ČR. Více informací o knize najdete na odkazu pod titulní stránkou.

N E Z A P O M E Ň T E ❤ 

Současně být fanouškem FB profilu 3dmamablog nebo sledovat můj profil na IG @3dmamablog

Kdo soutěž nasdílí na FB či IG, bude do losování zapojený dvakrát, stejně tak se zdvojnásobí šance, pokud zmíníte kamarádku, kterou by soutěž mohla zajímat.

Své tipy můžete sdílet i fotkou na IG, nezapomeňte přidat @3dmamablog.cz

Soutěž bude probíhat od 1. 10. 2018 do 10. 10. 2018 do 12,00 hod. Vylosované jméno 1 výherkyně zveřejním v komentáři tohoto článku 10. 10. 2018.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

MOJE DALŠÍ TIPY PRO MATEMATIKU JINAK

RUMMIKUB

STŘEDOVĚKÁ NÁSOBILKA (7,6,8)

Na blogu jsem psala i o knize na podobném principu Najdi a spočítej – TAJEMNÁ PŘÍRODA. Tady však chybí právě popisky.

NAJDI A SPOČÍTEJ!

17 Replies to “VELIKÉ SČÍTÁNÍ ZVÍŘAT”

 1. Naši kluci 2,5 a 4,5 mají rádi časopis Puntík. O víkendu se jako adoptivní rodiče chystáme do Zoo Ústí nad Labem na Den přátel zoo. Jinak v poslední době mě uchvátila akce Slavnosti pastvin Hlinná, procházka přírodou v okolí Litoměřic s úkoly pro děti (i rodiče :-)) bez odměn v podobě sladkostí a spoustou zajímavých informací 🙂 ale to je tip spíš na příští rok 😉

 2. Syn nejraději „čte“ Pejska a kočičku. Jsou mu dva roky. Máme ale také moc rádi „hledací“ knížky. Jinak se chystáme na nějakou drakiádu, kterých máme v okolí požehnaně, a taky na „lampionový“ průvod.

 3. Díky za tip na dárek, moc krásná knížka. My aktuálně čteme klasiku Brouka Pytlíka. Do divadla bychom rádi na dětské představení Kvak a Žbluňk jsou kamarádi, četla jsem na něj prima recenze.

 4. My teď čteme Baobabu a Krtek na návštěvě.
  Až bude mladší o něco větší, tak se chystáme na Svěrákovy operky do Prahy. Ty jsou u nás velmi oblíbené.

 5. Tak pokud tuto knížku nevyhraju, tak si ji rovnou dávám na wishlist dárků pro děti. Náš predskolacek počítá furt. U nás frčí teď jakékoliv příběhy, momentálně čteme Hroší příběhy.O víkendu se chystáme na výstavu dýní do trojské botanické zahrady a na divadlo v prosinci divadlopohadek.cz na představení s mikulášskou nadílkou.

 6. U staršího je už nějakou dobu populární téma vyměšování ?, takže teď čteme Soptíci prdí o život. A ročnímu je to zatím celkem jedno, prolistuje cokoliv 🙂 Tento měsíc nás čeká drakiáda a ještě se chystáme na výstavu o životě hmyzu v místní ornitologické stanici 🙂

 7. Dobrý den, děkuji za tip, mám prváka a čteme tak různě o pirátech, O pejskovi a kočičce. Ať se daří. Alena

 8. Pěkný říjnový den! U nás se s nejstarší aktuálně čtou Děti z Bullerbynu, s prostřední Kocour Modroočko a nejmladší zatím knihy spíš žvejká a trhá! V říjnu nás čekají překážkový závod, loutkové divadlo a výlov rybníku! Míša

 9. My právě oslavili sedmé narozeniny syna a je přede mnou chystání oslavy dcery… Letos to pojímáme zážitkově, takže jsme si užili výlet k obrovi Mázovi za Ještědem a výlet do Bedřichova. Z dárků byl největší úspěch u vysílaček, přepínám a končím jsem slyšela ještě ve snu. 🙂 Jinak čteme Mimi a Líza, a mladší Kamilku…

 10. Dobrý den, s dětmi teď čteme knížku Zvířecí bajky, ta nás moc baví a k tomu ještě Babiččiny kouzelné pohádky. Rádi si také prohlížíme encyklopedie o zvířátkách a proto se chystáme do plzeňské zoo za nosorožci, lvy a tygry. Sdílím.

 11. U nás zatím vedou prohlížecí či hledací knížky, ale když je nálada, tak to proložíme Krtečkem, Červenou Karkulkou, Třemi prasátky a oblíbená je O zvědavém štěňátku. Nejraději má však jakékoli vyprávění o slonovi.
  Na konci října plánujeme jít do ZOO na „Týden duchů“ – omrknout a možná i vydlabat dýně. A určitě proběhne nějaké pouštění draka a tvoření z listů apod.

 12. Tato knížka se nám moc líbí, přáli bychom si ji na Vánoce 🙂 A máme velice oblíbenou knížku Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek. Pak také časopisy Čtyřlístek 🙂
  A těšíme se na zvíŕátka do ZOO Praha 🙂

 13. Druháček právě čte Rošťák Oliver z edice prvního a druhého čtení, pravidelně chodíme do divadla na Hurvínka, do ZOO Praha. Kupujeme časopis Puntík. Momentálně trávíme volný čas na poli a pouštíme draky,
  Iveta

 14. Právě čteme Gerdu, moc krásná kniha. Dcera ma .oc rada Heidi, devcatko z hor a Ctyrlistky.

 15. Zdravím, tentokrát generátor náhodných čísel vybral komentář od Lindy S. Gratuluji! Info o výhře jsem ji poslala na email. Děkuji všem za krásné tipy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: