V dánském městě Billund není jen Legoland, ale před rokem nově otevřeli také Lego House. Jaký je rozdíl? Legoland je zábavní park, Lego House je opravdu o samotné stavebnici. Inspiruje, představuje novinky i historické kousky, ukazuje nové využití základních kousků. Baví školkáčky, školáky i dospělé. Pojďte nahlédnout.

NÁVŠTĚVA LEGO HOUSE

Lego House ve zkratce:

Vstupné: 229 DKK při nákup na místě, online 199 DKK. Platí každý člověk starší 3 let. Není zde speciální cena pro děti. 199 DKK je přibližně 687 Kč.

Online vstupenku pak už jen stačí načíst v automatech ve vstupní hale, které Vám vydají náramky. Žádná fronta, vstup i vícedětné rodiny během pár minut. Podrobnosti na odkazu pod logem.

Nemáte-li volný den, ale jen okolo projíždíte, zastavte se zde alespoň na kávu. Zdarma je přístupné nejen hřiště na střeše, ale také pár stanovišť s Legem uvnitř vstupní haly.

Lego House • Autor: Caters News

Tip na ubytko v okolí?
My jsme přijeli asi z 80 kilometrů vzdáleného kempu v městečku Blavand. Jeden z dalších článků bude právě o něm.

Na fotce jen dva, ve skutečnosti jsou tři. První z Dupla, druhý z klasického Lega, třetí z Lega Technic.

Co nás bavilo nejvíc? Každého něco jiného.

Nejmladší ocenila opravdu slušnou zásobu Lego Duplo. Poměrně dost kousků jsme vůbec neznali.

Školáky i dospělé bavilo všechno ostatní. Od jednoduchého programování robotů, přes animace či jen „obyčejné“ testování autíček.

Inspirovalo nás to ke stavění. Všechny bez rozdílu věku. Nedalo se odolat.

Stavba města dostane v Lego House zcela jiný rozměr.

Najednou objevíte nové možnosti této stavebnice a toužíte je ihned vyzkoušet. Postavíte si rybičku a pak ji necháte plavat v akváriu. Vymyslíte si svůj Lego příběh a natočíte si svůj první film.

Je skvělé, že nemusíte strávit celý den uvnitř budovy. Na střeše je hřiště, resp. na různých střechách této budovy.

Nechtělo se nám odtud odejít. Strávili jsme tam celý den. Původně pro mě nepředstavitelné, ale uteklo to strašně rychle.

Na rovinu? Jste-li fanoušky Lega, vynechte Legoland. Pro opravdové fanoušky je Lego House. Zároveň se nemusíte bát vzít i velmi malé děti. Lego House je opravdu připraven pro všechny.

Stavíte doma z jedniček mozaiky?

Já jako rodič oceňuju perfektní zázemí. Je tam vše, co potřebujete, ať už přicházíte s malými či většími dětmi.

Krásný kojící koutek, výborné kafe, slušný výběr občerstvení, šatny. Nesmím zapomenout zmínit jídelnu,  kde si můžete sníst svůj vlastní oběd či svačinu. S ohledem na ceny v dánských restauracích je naprosto běžné, že rodiny si často nosí svoji svačinu. Nebyli jsme tam sami, nebyli tam jen cizinci z východní Evropy. I tam bylo na stole připraveno Lego.

Pár minut poté byla polovina jídelny zaplněna.

Kafe a muffiny už jsou v pražských cenách, takže to náš rozpočet úplně z normálu nevychýlilo.

Cena obou těchto muffinů byla cca 80 Kč.

Další info můžete najít v reportáži od Beyond the Brick. Já jen dodám, že ve všední prázdninový den (8/2018) tam bylo daleko více dětí.

V Respektu vyšel v 7/2018 tento článek – MODERNÍ SVĚT V KOSTCE.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Chcete vědět, co jsem slyšela o Dánsku před naším odjezdem a nám se nepotvrdilo?

DOVOLENÁ V DÁNSKU

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: