MUSE – Muzeum přírodních věd (Trento)

Trento byla naše první zastávka na cestě. Nejezdíme v noci, ale naopak opakovaně se nám osvědčuje vyrazit brzy ráno a už v poledne začít dovolenou minimálně jednodenním zastavením na cestě. Užít si společné odpoledne, “naladit se na dovolenou”, pořádně se vyspat a nasnídat a až pak vyrazit za dobrodružstvím. Loni jsme takhle objevili Bodamské jezero, letos zatím právě Trento a Linec.

Museum MUSE v Trentu byl náš plán na druhý den (ještě před přejezdem do Janova).  Jedná se o muzeum přírodních věd a je údajně nejnavštěvovanějším muzeum v Itálii. Vůbec se nedivím, neboť vše je připraveno s ohledem na věk každého návštěvníka. Myslí opravdu na všechny, což ocení především vícedětné rodiny s prťaty i školáky.

Den si tady užije batole, předškolačka, ale i desetileťák. Nudit se nebudou ani dospělí. Interaktivní koutek je “poznávačka” pro děti v pravém slova smyslu, tj. všemi smysly. Tunel, šuplíky, krabičky, tlačítka, zvuky, vůně – vše je promyšleno až do posledního detailu. V téhle části byly nadšené zejména moje mladší děti, naopak páťák ocenil digitální projekce o poschodí níže. Popisky jsou i v angličtině.

            

Rádi se vrátíme. Vůbec nebylo v našich silách, abychom mohli prozkoumat vše.

Expozice živých motýlů včetně celého životního cyklu byla nádherná, ale mým telefon horkotěžko zachycená:)

Je zde i speciální uzavřená část pro rodiče a děti ve věku 0 až 5 let. Naopak pro školáky je velkým lákadlem vědecký park.  Ležení na hrotech vyzkoušela celá rodina.

Vzhledem ke slunečnému počasi jsme se rozhodli už po obědě vyrazit směr Janov a zastavit se na rychlou koupačku u Gardského jezera. Děti se nám horkotěžko podařilo přesvědčit na zmrzlinu. Kdyby pršelo, zůstali bychom klidně celý den a určitě bychom se nenudili.

Další expozice i zahradu místních rostlin najdete v prostorách před muzeem.

Zázemí pro rodiny s dětmi je skvěle připraveno.

Já jen doufám, že když ne já s dětmi, tak alespoň moje vnoučata se podobného přístupu dožijí i v ČR. Jsem pořád přesvědčená, že to jen o lidech….přístup místního personálu byl zcela odlišný od dohlížejícího personálu např. ve středověké herně Muzea města Prahy. Možná tuší, že když jsou nadšené děti, jsou nadšení i rodiče a čím více nadšených dětí v rodině, tím nadšení rodičů roste….. Za hranicemi ČR cítím k vícedětným rodinám daleko větší vstřícnost. I tady bylo jasné, že myslí na celou rodinu, která se může skládat zároveň z malých miminek i školáků.

Další fotky jsou uložené na veřejném albu na FB – DOVOLENÁ S DĚTMI V ITÁLII.

Tip: První neděli v měsíci je vstup zdarma.

UBYTOVÁNÍ NA CESTĚ DO ITÁLIE – TRENTO

Ubytování v apartmánu včetně snídaně v místní kavárně splnilo naše očekávání. Parkování, krásný apartmán, restaurace, kavárna, hřiště, cyklostezka v těsné blízkosti. Docházková vzdálenost do muzea.

Jaké byly naše plány pro Trento? Nakouknout můžete tady.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *