Na Benátky jsme před odjezdem byli rámcově připraveni. Courat se po městě s třemi dětmi unášeni davem turistů rozhodně nebylo naším plánem ►►► moje inspirace ještě před odjezdem. Velkou improvizaci až na místě moc nedoporučuji. V létě Benátky navštíví denně až 100 000 návštěvníků – lehce se může stát, že Vám nezbyde nic jiného než plout s davem, zvlášť pokud cestujete s dětmi.

Jedno z míst, které Vám umožní alespoň trochu se vyhnout davům je antikvariát ALTA ACQUA LIBRERIA.

Calle Longa S. Maria Formosa, 5176/b, 30122 Castello, Venezia

Čím více jsme se k němu blížili, tím více davy řídly. Není na hlavní turistické magistrále (cca 600 metrů od mostu Rialto), přesto rozhodně doporučuji si tam zajít alespoň pro pohlednice. Mají nejen ty nejnovější. Skicy, obrazy, zápisníky…někdo bude potřebovat hodně času….

Je zde několik zákoutí, kde si můžete knihu v klidu prohlédnout. Děti mezitím pozorovali projíždějící lodě okolo.

Vrátím-li se někdy zpátky do Benátek, pak určitě právě do tohoto antikvariátu a jeho okolí. Procházka bočními uličkami a hned vedle výrobce tradičních karnevalových masek (můžete jej sledovat přes výlohu) Vás naladí na Benátky daleko více, než přímá cesta s davem na most Rialto (mimochodem ten je už v poledne i v květnu pro některé nejspíš za trest).

V nabídce mají i velký výběr knih o Benátkách nejen pro děti. Pokud bych jela do Benátek na více než jeden den, neváhala bych pro školáky koupit tuto knihu.

Jaké knihy o Benátkách jsme četli před odjezdem my? Nakoukněte tady.

Viděla jsem v antikvariátu, ale tyhle samolepky mají i v českém online knihkupectví. Cena je 115 Kč, odkaz pod titulní stránkou. U nás to bude určitě ideální způsob, jak se k návštěvě Benátek spolu s nejmladší vrátit.

Benátky jsou nádherné, když víte kdy a kam jít. Nejen naše vychytávky, ale také naše chyby a co jsme podcenili budu sdílet právě tady (odkaz pod fotkou).

FOTOALBUM DOVOLENÁ S DĚTMI V ITÁLII NA FB

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: