Malostranská beseda v Praze má novou interaktivními výstavu pro děti i zvídavé rodiče.

LEONARDIUM – Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci.

Řada takto označených výstav mě i moje děti opravdu baví, vždy se těšíme na novou.  Občas mám však pocit, že doporučený věk pro děti není stanoven reálně, ale záměrně velmi široce s cílem přilákat co nejvíce návštěvníků. Jsem si jista, že se dá většina témat zpracovat i pro tříleté děti, ale daří se to i u nás? Pojďte se mrknout.

Tentokrát jsem vyrazila jsem s 2 dětmi (oba čerstvě 11 a 5 let). Zapomněla jsem sledovat čas, ale tipuji, že více než 2,5 hodiny jsme tam nestrávili.

Nejvíce času nám zabrala stavba Leonardova vojenského přenosného žebříku. Snažili jsme se jej postavit v maximální možné velikosti. Nejmladší jej pak nadšeně testovala. Více inspirace jak jej postavit spolu s dětmi doma či na zahradě najdete ve videu studentů Církevního gymnázia v Plzni.

Výstava je oficiálně určená dětem od 3 let. Na webu jsem tuhle informaci nenašla, ale na FB oficiální události k výstavě ano. Já se domnívám, že tato výstava se v případě dětí ve věku 3 let týká jen malého procenta dětí. Většina školkáčků si čas se svými rodiči užije stejně dobře i kdekoliv jinde.

Moje pětiletá si tam i díky svému staršímu bratrovi „to“ svoje našla, ale že bych považovala za nutné ji tohle vše představovat? Opravdu hodně ji zaujal model lidského těla – ten rozebrala a složila minimálně třikrát. Ale to je asi tak vše. Zbytek jsme prošly, ale exponáty zaujaly především mě. Já tam jít jen se školáky, tak se bavím stejně jako oni, ale i pětiletá byla u řady exponátů tkzv. na hraně.

Možná mám jen já a moje nejmladší dcera jinou „představu“, co by pětileté a mladší děti chtěly objevovat. Takhle malé děti vidím jednoduše někde jinde.

Nejstarší syn si vyzkoušel vše, výstava jej nadchla, řada věcí pro něj byla novinkou. Jsem přesvědčena, že i moje osmiletá by byla expozicemi nadšena.

Ano, viděli jsme tam i menší děti. Mám však tušení, že pokud by je rodiče nechali dvě hodinky si hrát u Vltavy s kamínkama, tak to vyjde na stejno.

Můj závěr? Výstavu si od začátku do konce užijí jednoznačně školáci. Malí i velcí, ale školáci. 

Více o exponátech najdete na webu výstavy.

Další tipy pro Malou Stranu včetně procházky s tajenkou najdete tady.

Pokud bych chtěla vzít školkáčka na výstavu – šla bych do Zemědělského muzea, na Indiány do Náprstkova muzea nebo opravdu jen tak na procházku na Vyšehrad. Mají čas…spoustu času…a pokud nemají starší sourozence, tak na tuhle výstavu rozhodně ještě nemusí.

A co Vy? Užili jste si Leonardium i s malými dětmi? Dejte vědět, třeba jste tam objevili, něco, co my ne. Máte svůj tip na skvělou interaktivní výstavu pro malé i velké děti? Sdílejte své tipy nejen pro Prahu, inspirujme se navzájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: