Naše plány na jarní dovolenou v Itálii nabývají konkrétních podob. CO a KDE bychom rádi viděli + tipy na ubytování jsem už částečně zveřejnila v článcích:

ITÁLIE S DĚTMI

BENÁTKY S DĚTMI

Chybělo nám jen naplánovat přespání na cestě. Nejezdíme v noci, ale naopak vyrážíme brzy ráno. 7 hodin na cestě je naše maximum. Vstaneme brzy ráno, přesuneme spící děti do auta a po obědě už si snad budeme užívat Trenta, které bude naší první zastávkou v Itálii.

Pojďte nakouknout, co jsem zatím objevila.

TRENTO (TRIDENT) S DĚTMI

V případě špatného počasí máme v plánu MUSEUM PŘÍRODNÍCH VĚD – MUSE. Více info v češtině např. tady. Nejenže to bude bavit naše školáky, ale podle informací na jejich webu je zde speciální část pro děti do 5 let. Tady určitě nebude problém strávit celý den. Vstupné pro celou rodinu 2 + 3 je 20 EUR. (+ 2 EUR za 1 + 1 pro vstup do speciální části pro nejmenší). Každou první neděli v měsíci je vstup zdarma pro všechny.

MUSE – Museo delle Scienze di Trento www.muse.it

V případě pěkného počasí se po příjezdu trochu projdeme, pro inspiraci – 15 procházek okolo Trenta. Nic náročného, žádné rekordy.

Ubytování jsem vyřešila klasicky přes Booking. Při přespání na 1 až 2 noci mi přijde cenově výhodnější než Airbnb. Navíc Genius program nám dává 10% slevu navíc. Důležitá je také pro nás možnost rezervace bez úhrady předem a možnost zrušení bez storna poplatků ještě 2 týdny před odjezdem. Pro zpříjemnění cesty trváme na parkování ihned u apartmánu. Uvítám kuchyni nebo alespoň kuchyńský kout, neboť snídani si chci na cestě užít v pyžamu a v klidu. Nebylo to jednoduché, ale nakonec jsem našla. Snaha najít cokoliv menšího znamenala vyšší cenu. Máte-li jiný tip, kde za rozumnou cenu přespat na cestě do Janova, sem s ním. Předem dík. Mám takové tušení, že tudy nejedeme naposledy.

Výhodou těchto apartmánů  je v docházkové vzdálenosti nejen výše zmíněné muzeum MUSE, ale také park a řeka. Parkování v areálu, bez nutnosti rezervace. Dětské hřiště je v blízkosti.

Můj tip na ubytování v Trentu pro rodiny s dětmi (odkaz pod fotkou)

 

 

Pizzerie v blízkosti apartmánu  (odkaz pod logem) doporučená pro rodiny s dětmi – ověříme a dáme vědět. Je vzdálená cca 1 km, směrem do centra.

 

 

Příjezd do Janova si můžeme naplánovat až na večerní hodinu, neboť cesta z Trenta nám bude trvat něco málo přes 4 hodiny.

A teď už jen naplánovat přespáčko na cestě zpět a základ cesty máme připravený.

Velkou inspirací je mi rodina se 4 dětmi a 1 karavanem, která právě Itálií cestuje. Šmíruju je na IG, ale zajímavé tipy na kempy i jinde v Evropě najdete na jejich blogu KARAVANFAMILY. Částečně půjdeme v jejich stopách i přesto, že letos si na karavan ještě netroufneme. První krok jsme, ale už udělali – okoukli jsme reálnou nabídku na výstavě karavanů 🙂

Za další tipy, co bychom v Itálii neměli minout budu vděčna. Chystáte se někdo také s dětmi do Itálie?

One Reply to “TRENTO S DĚTMI”

  1. Ahoj, my spali kousek od Lucca a Pisy ve Villa Rosini. Super hodnej pán, krásná prochazka kolem aquaductu!!! Dovolenou si rozhodně užijte!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: