TANGRAM – ŠABLONA K VYTIŠTĚNÍ

Hlavolam jménem TANGRAM nejspíš netřeba představovat. Myslím, že právě tato hra je  ideální způsob jak začít novou rubriku na blogu – ŠABLONY ZDARMA.

Cílem hry je vytvořit tvar podle předlohy s využitím všech prvků. Sestavováním různých obrazců si spolu s dětmi procvičíte hlavně svoji představivost a fantazii. 

Moje šablona má 3 verze. Stačí ji pouze rozstříhat na jednotlivé díly.

BAREVNÁ – pro nejmenší děti

ČERNOBÍLÁ  – pro ty, kteří si chtějí vytvořit svoji vlastní barevnou variantu

JEDNOBAREVNÁ (TMAVĚ MODRÁ) – varianta pro starší děti, které chtějí ihned skládat.

Základní inspiraci aneb co vše se dá postavit najdete na zde. Nejmenší školkové děti potřebují předlohu s přesně vyznačenými tvary. Postupně se přechází jen na vyznačené obrysy celého tvaru.

My jsme hlavní inspiraci našli v knize, která byla součástí hry půjčené z knihovny. To byl ostatně důvod, proč jsme si ji půjčili. Jestli jsou jednotlivé kousky ze dřeva nebo z papíru či pěnovky opravdu není pro děti podstatné.

Nejmladší se při komplikovanějších tvarech dívá rovnou na řešení, které je vidět na této fotce na stránce vlevo. Předškoláčkům rozhodně není třeba tisknout další předlohy.

Pro mě jednoznačně odpočinková hra s dětmi. Ideální na cesty. Nemusíte ji laminovat, zcela  postačí podlepit kartonem či tvrdým papírem. Dá se vyrobit i z pěnovky, kterou lze koupit třeba tady. Já však nejsem přesvědčena, že právě tohle má vliv na samotnou hru.

TANGRAM PŘEDLOHY

Naše výtvory budu postupně přidávat na blog. Budu ráda, když se přidáte a pošlete svoje obrazce z jakéhokoliv materiálu. Podaří-li se nám vytvořit přehled obsahující více než 50 fotek, vylosuji 2 z Vás a poděkuji Vám krásnou dětskou knihou.

Fotky můžete sdílet na FB, IG nebo poslat na email info@3dmamablog.cz. Termín tentokrát bude delší – nikam nespěcháme, tj. do 15.5. 2018. Kniha tak může udělat radost ke Dni dětí.

Budete-li sdílet na IG, prosím, označte mě v příspěvku, popř. přidejte #3dmamablog.

Dáváte přednost doma vyrobeným hračkám? Mrkněte na moji další inspiraci na Pinterestu.

ŠABLONY KE STAŽENÍ ZDARMA

►►►všechny tři šablony ke stažení přes Ulož.to

TANGRAM - BAREVNÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ

 

TANGRAM ČERNOBÍLÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ

 

TANGRAM JEDNOBAREVNÁ ŠABLONA ZDARMA K VYTIŠTĚNÍ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: