Prstem po mapě – dovolená s dětmi v Itálii pokračuje – už jsme v Benátkách a zatím ztraceni. Tady jsou přehledně moje tipy a budu se těšit na Vaše. Všem, kdo se ozvali ať už tady nebo na FB a IG patří můj velký dík. Za jakékoliv další tipy budu vděčna.

PLÁNUJEME VÝLET DO BENÁTEK

Nenecháme se odradit davy turistů a zkusíme se tentokrát cournout i po městě. Bude to premiéra, kromě Prahy se prohlídkám měst vyhýbáme, ALE…..nejmladší už je pětiletá. Díky procházkám po Praze máme „natrénováno“ a zároveň víme, že stačí se připravit předem. Improvizace je sice fajn, ale pokud míříme do davů, má své hranice. Navíc nejedeme s batolaty, kterým by „ke štěstí“ ve městě stačila kašna s vodotryskem a hřiště v parku.

Město ročně navštíví údajně přes 20 milionů turistů a už Thomas Mann v roce 1912 ve své knize Smrt v Benátkách napsal, že město je „napůl pohádka, napůl past na turisty“. Tak snad se do ní nechytíme.

Náš vybraný kemp má přímé spojení (vaporettem) s Benátky, nebudeme tedy řešit parkování. Na pár dní se nebudeme zdržovat stavěním stanu (poučení z loňska 🙂 ) a pronajmeme si bungalov. Počet strávených dnů je zatím otázkou. Benátky jsou už na naší cestě zpět domů, tj. záleží jen na tom, jak budou přívětivé vůči rodině s dětmi.

Námi vybraný kemp ►►►CAMPING FUSINA v Malcontenta. Rezervace bungalovu vyšla přes Booking levněji, než přes jejich webové stránky. Rezervovat je možné i karavan, pro členy programu Genius (Booking) je parkování zdarma.

V BENÁTKÁCH S DĚTMI

Lvi jsou vidět v Benátkách údajně na každém kroku, tj. budeme je počítat – velký „úkol“ pro nejmladší. Posun směrem vpřed je tedy doufám zaručen, školáci dostanou do ruky mapu a 3 konkrétní cíle.

PLÁŽ (LIDO) je moje jistota, pokud davy v ulicích budou pro nás neunosné, budeme „utíkat“ tímto směrem.

Plavba po Canal Grande by měla stát za to. Přímo z něj bychom měli mít výhled na nádherné benátské paláce, most Rialtu, Kampanilu a Baziliku San Marco, Dóžecí palác či na Baziliku Santa Maria della Salute.

Pro Benátky jsou typické vodní autobusy, tzv. VAPORETTA, jejichž linky jezdí po pobřeží a skrze Canal Grande. Jízdenky ještě třeba ověřit, cena hodinové projíždky na gondole mě nepřesvědčila, uvidíme až na místě.

S dětmi máme jediný cíl – procházka směrem k symbolu Benátek – Zvonici Svatého Marka (Campanile di San Marco). Na vrcholu této věže měl světovou premiéru vynález Galileo Galilea – dalekohled. To co dnes můžeme navštívit, je kopie této věže, neboť ta původní se v roce 1902 zřítila. Na vrcholu věže je zlatá soška Archanděla Gabriela. Povídá se, že když se natočí směrem k bazilice Svatého Marka, že čůrá, tj. jinak řečeno, že bude pršet. Vstupné: 8 EUR – Dá se rezervovat přednostní vstup, což tedy nevím jestli je skvělá zpráva, nebo mě to má spíš vyděsit a zvonici se raději vyhnout. Recenze mluví o dlouhé řadě i dávno po letní sezóně. Nevím, uvidíme….

Muzeum St. Mark je místo, kde se rodina nejspíš na chvíli rozdělí. Určitě nepůjdeme všichni, láká totiž především mě.

Stejně jako mě láká i knihkupectví ALTA ACQUA LIBRERIA, jen teda budu muset poslat minimálně nejmladší na zmrzlinu….

Zdroj: https://www.untoldmorsels.com/

Rialto Market – nákup něčeho dobrého pro piknik na pláži, kromě pondělí každý den od 7,30 -12,00.

Hledala jsem podobnou procházku pro rodiny s dětmi jaké navštěvujeme v Praze (angličtina není problém), našla jsem. Vadí však cena – v našem počtu je za 3 hodinovou procházku částka 330 EUR (jen děti do 5 let zdarma). Dobrá zpráva naopak je, že v Benátkách je přes 100 fontán s pitnou vodou. Našla jsem i mapu jejich rozmístění. Nejde mi ani tak o cenu vody…

KDYŽ V BENÁTKÁCH PRŠÍ

Méně lidí by mělo být v Ca’Rezzonico, obecně jako nejlepší muzeum připravené na rodiny s dětmi v Benátkách je muzeum moderního umění Peggy Guggenheim Collection.

Vypadá to, že máme naplánováno vše? Vím, ale tohle je krizový scénář – pro případ, že kdokoliv z dětí vstane ráno levou nohou…. Nepíšu, že stopro půjdeme touto cestou – tohle je jedna z variant, která nám v případě „nenálady a nespolupracujících“ dětí pomůže vrátit  celou rodinu zpět ke společnému cíli – společně strávený čas. Nevím jak v Benátkách, tam teprve uvidíme,  ale „krizová varianta“ nás na cestách často zachrání….už jenom proto, že díky ní umíme na místě rychle měnit plány (nejen kvůli dětem, ale i počasí, davům, apod.).

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Schéma městské vodní dopravy – vaporetta

Venice Card, která se oplatí plánujete-li minimálně 3 dny

DĚTSKÉ KNIHY O BENÁTKÁCH

Tuto knihu jsme přečetli společně s dětmi – během pár minut jsme získali základní představu o Benátkách. Pro mě naprostá jednička, chcete-li s dětmi mluvit o tom, kam plánujete výlet. Základní informace podané takovým způsobem, že rozumí pětiletá a jedenáctiletý se nenudí!

►►► 239 Kč

Z knihovny jsme si také půjčili a moc se nám líbila:

►►►264 Kč

Na seznamu máme také:

►►►171 Kč

Nejmladší během přesunů vyrobí do cestovního deníku gondolu:

Ke stažení na odkazu pod obrázkem.

 

Spolu s dětmi ještě před odjezdeme koukneme na ČT – Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem

Pro základní inspiraci už doma nad mapou jsem využila průvodce od National Geographic, který obsahuje 8 rozkládacích map včetně mapy pro vaporeta. Zpočátku jsem měla dost chaos v tom, kde co vlastně je. A rozhodně nechci až na místě hledat na mapě, kam vlastně chceme jít. Asi bych to neřešila, pokud bychom tam jeli na více dní. Zaskočí-li nás však v Benátkách opravdu davy lidí, víc jak 24 hodin jim nedám.

Našla jsem i dostupného průvodce online:

Nemůžu nenapsat – jedním ze 4 patronů Benátek (vedle Sv. Marka, Theodar a Rocha) a zároveň jediným patronem benátských gondoliérů je český světec Jan Nepomucký. Pokud chodíte na procházky po Praze s Peprnou Prahou, víte proč to zde uvádím 🙂 Více o Janu Nepomuckém ►►►  zde. Socha českého světce stojí v Benátkách u kostela svatého Jeremiáše.

Moje další uložené odkazy pro dovolenou s dětmi v Itálii najdete tady.

První část cesty je „naplánována“ tady.

Přespáčko a zastávka v Trentu tady.

Návrat plánujeme se zastávkou v Linz.

Jaký byl výlet do Benátek? Mrkněte na tento článek:

BENÁTKY S DĚTMI

A co Vy? Jeli byste s dětmi na tak turisticky exponované místo? Nebo už jste dokonce v Benátkách s dětmi byli? Za Vaše tipy i v okolí Benátek budu vděčna.

 

5 Replies to “S DĚTMI NAD MAPOU BENÁTEK”

 1. My v Benátkách byli s dcerou, když jí byl rok a kousek, takže nám to itineráře zatím nemohla moc mluvit. V každym případě čim dál od náměstí svatého Marka, tím míň turistů a větší klid na procházky. Doporučuju směr k Scuola Grande di San Rocco (článek mám tu http://www.uneseni.cz/2016/12/ziji-v-benatkach-vozickari.html). Tam je to krásný a myslím, že to je vcelku dobrý místo i pro děti.
  Na zvonici svatýho Marka jsem nikdy nebyla. Fronta mě vždy spolehlivě odradila (i v únoru). Ale pokud byste chtěli vidět Benátky z výšky, tak doporučuju zvonici San Giorgio Maggiore (na stejnojmenym ostrově přes vodu od Marka). Celý klášter je krásný a na rozdíl od Marka tam moc turistů není (víc tady http://www.uneseni.cz/2016/06/ucastnici-zajezdu-do-benatek.html).
  A užijte si to! Itálie je nádherná.

  1. Děkuju. Moc. Za tip na zvonici i odkazy, blog je plný inspirace, budu sledovat. Až bude chvilka určitě si přečtu nejen Itálii.

 2. Do Benátek bych se moc ráda podívala a doufám, že si to splním. Skvělý článek. Děti ještě nemám, ale tu knihu si snad koupím. Líbí se mi moc grafika 🙂

 3. Byli jsme ted s detmi 6 a 8 let.
  Davum se vyhnout, detem monumenty nic nerikaji a propletat se Japonci pro ne nic moc. Staci jit kousek smerem od San Marca a hned je klidneji, spousta zmrlinaren, pizzy do ruky, male kanaly, mostky, zakouti. Vsude jsou fontanky s vodou, ktere je jedna z nejpitnejsich v Evrope. S wc je to uz horsi. Vaporetto listek na 24h stoji pro vsechny od 6 let 20€, ale jednosmerny 7€, takze se to vyplati, a kdyz je spatne pocasi, muzete krouzit lodi kolem a krizem krazem neomezene. Lido a koupani je „must“, jen prebehnete z vaporetta na druhou stranu ostrova (400m) a jste na pisecne plazi. Doporucuji i hrbitovni ostrov San Michel – spousta jesterek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: