Další hra pro celou rodinu. Stejně jako Rumikub, o kterém jsem tady již psala, tahle hra baví děti bez rozdílu věku, tj. skoropětiletou,osmiletou i jedenáctiletého. Ano, je určená dětem od 8 let, ale tady se autor hry výrazně plete. Jsem přesvědčna,  že většina šestiletých tuhle hru zvládne bez zaváhání. Stejně jako pětileté dítě narozené třetí v pořadí. Touha vyrovnat se sourozencům je totiž u nich opravdu velká.

Hra je rychlá, všichni hrají najednou. Děti i dospělí jsou na rovnocenní partneři. I naše nejmladší (měla jednodušší variantu hrací karty – pouze 3 kousky barevných dílků) nám ve hře byla opravdovým parťákem a hru si užila od začátku do konce. Pravidla hry vysvětlíte během pár minut.

Hra obsahuje: 36 hracích karet (432 zadání), 4×12  barevných dílků, kostku, přesýpací hodiny, plátěný pytlík, ukazatel kol, 58 drahokamů a pravidla.

Hrací karty jsou oboustranné. Varianta pro naši nejmladší:

Zatímco školáci a dospělí hrají komplikovanější variantu, kde musí do herního plánu umístit 4 dílky (nejmladší má pouze 3). Hod kostkou určuje, které barevné dílky jsou v daném kole ve hře.

Půjčeno máme z knihovny, cena přes 800 Kč se mi zdá přiliš vysoká jen z jednoho důvodů. Je to hra pro jen 4 hráče. Myslím, že je to škoda. Pro nákup však upřednostním hru, kterou může hrát celá rodina. ►►►

 

UBONGO NA CESTY

Zvážím ještě nákup cestovní varianty –  hra u nás doma bavila všechny bez rozdílu věku a cestovní plány máme zatím docela velké – pokud zvažujete letos s dětmi Itálii či Dánsko mrkněte tady.

 

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

TIP: SEZNAM VŠECH DESKOVÝCH HER K ZAPŮJČENÍ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V PRAZE

Doporučuji rezerovavat více her, i přes vysoké číslo čekajících nakonec často hru máme do 1 až 2 měsíce doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: