Také se Vám z pračky ztrácejí ponožky? Víte, že vyrážejí do světa? Jejich příhody sepsala maminka 3 dětí polská novinářka Justyna Bednareková. Je to její prvotina a získala za ní kromě jiného i Literární cenu hl.m. Varšavy v roce 2016. Četla jsem ji před spaním společně s pětiletou a osmiletou dcerou,  pojďte nahlédnout.

Kniha je určená dětem od 5 let, ale vzhledem k jednoduchosti příběhů doporučím klidně od 4 let. Příběhy jsou i svou délkou jednoznačně ideální pro společné čtení před spaním.

Nejen u nás doma, ale i u malé Báry (Bé) se ztrácejí ponožky. Ztratí se deset ponožek – čtyři pravé a šest levých, tj. deset příběhů.

Stejně jako podoby ponožek jsou jiné, tak i příběhy jednotlivých ponožek jsou odlišné. Proslaví se jako filmová hvězda, stanou se detektivem, či zachráncem koťátek. Večer před spaním dva, občas i tři zcela určitě spolu s dětmi zvládnete přečíst.

Ilustrace jsou barevné, často i přes celou stranu. Líbí se nám také kvalita zpracování celé knihy – použitý papír, zaoblené rohy.

Začínajícím čtenářům se bude líbit zpracování do krátkých odstavců. Není neobvyklé, aby na stránce byl jen jeden odstavec – druháčkům, resp. začínajícím čtenářům, kteří už nepotřebují velká tiskací písmena se kniha bude číst dobře. Některé kapitoly mají sice více textu na stránkách, ale pro společné čtení s rodiči tohle nebude překážkou. Střídání s dítětem v předčítání knihy je rozhodně způsob, jak podpořit jeho lásku ke knihám.

Recenzní výtisk mi věnovalo online knihkupectví Knihcentrum.cz, na jehož stránkách si knihu můžete také zakoupit. Další informace o knize najdete pod odkazem na titulní stránce knihy.  Cena v této chvíli (2/2018) je 202 Kč.

Název: Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých)
Autor: Justyna Bednareková
Ilustrace: Daniel de Latour
Nakladatelství: HOST
Počet stran: 168
Anotace: Ach, ty ponožky! Do pračky hodíme dvě a ven vytáhneme jenom jednu. Kam se pořád ztrácejí? Je nad slunce jasné, že někam mizet musejí. I doma u malé Bé to tak chodí. A víte co? Ztracené ponožky se vydávají do světa! A tam se proslaví jako filmová hvězda. Nebo se stanou detektivem, myší maminkou, zachráncem koťátek anebo jednoduše zalátají díru ve vraním hnízdě. Roztomilá knížka příběhů deseti ponožek, v nichž každá zažívá své dobrodružství. Vydejte se s nimi do pohádky, na plavbu po moři i mezi bojující růže. Příběhy jsou různé, tak jako jejich hlavní hrdinové: jedna ponožka je vlněná, druhá chlupatá, třetí hed­vábná… Jakou asi mají povahu? Kam se vypraví? Jaký je čeká osud? Ideální knížka k předčítání a vymýšlení vlastních ponožkových příhod. Odteď vám ani ta nejsepranější ponožka nebude připadat nudná. 

Prolistovat knihou můžete také zde.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

One Reply to “ACH, TY PONOŽKY!”

  1. Knížka je skvělá! Naší Beátce jí vybrala teta, když jí bylo 2 a půl a od té doby ji pravidelně čteme při návštěvách babičky a má vždycky velký úspěch! Takže bych se nebála jí podarovat třeba i děti kolem tří let (pokud tedy vydrží u čtení :)) Navíc nepochybuju, že knížka pobaví i dospěláky, ty příběhy jsou tak uhozené a milé (a přitom taky poučné a výchovné), že se na to čtení taky vždycky těším 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: