Pravidelným čtenářkám tohoto blogu jistě sérii Velikáni do kapsy nemusím představovat. První kniha připomíná 600. výročí upálení mistra Jana Husa, na ni navázala kniha připomínající 700. výročí narození Karla IV. Na jaře 2017 pak vyšel třetí díl věnovaný prezidentu Tomáši Garrique Masarykovi.

O prvním díle Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky jsem už na blogu psala. Další díly nezůstaly bez povšimnutí (přečetl syn i já) a shodneme se, že by byla škoda tuto edici minout. Pojďte nahlédnout na čtvrtou knihu v této řadě.

Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku

Komiksovou formou kniha přibližuje život Boženy Němcové a její tvorbu.

Jsem přesvědčena, že právě tento způsob podání mého syna láká ke čtení. Kniha se čte lehce.

Pro 144 stran mu stačily dva podvečery.

Jak je vidět na fotkách, nejedná se čistě o komiks. Podle pozitivních reakcí syna můžu potvrdit, že autorovi se rozhodně tímto způsobem daří zaujmout starší školáky (od 9ti let).

Mám jedinou výtku – brožovaná vazba (zvlášť je-li kniha určená školákům). Kniha, ke které se budou vracet několik školních let by si zasloužila kvalitnější provedení.

Recenzní výtisk věnovalo nakladatelství Mladá Fronta, na odkazu pod titulní stránkou si můžete knihu objednat za 159 Kč.

Název: Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku
Autor: Tomáš Němeček
Nakladatelství: Mladá fronta a.s.
Počet stran: 144
Anotace: Nejslavnější česká spisovatelka je dnes postrachem lecjakého školáka, kterého nebaví povinná četba. Ale věděli jste, že na Boženu Němcovou nasadila rakouská císařská policie tajné agenty, aby ji hlídali jako nebezpečně bystrou a vlivnou osobu? A napadlo vás, že kdyby se narodila v dnešní době, byla by z ní reportérka nebo hvězda Facebooku? Víc se dozvíte ve čtvrtém díle edice Velikáni do kapsy, ve kterém její příběh zkoumají kluk, který nechce číst Babičku, jeho češtinářka a do toho jim mluví manžel Boženy Němcové.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tuto knihu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: