Cesta rodičovstvím je těžká sama o sobě i pro rodiče dva. Sdílená starost se stává poloviční starostí a sdílená radost dvojnásobnou radostí. Cestu svodné matky znám jen z vyprávění a jedna z mála věcí, kterou v této chvíli mohu udělat je poslat dál informaci o místě, kde právě ony mohou najít podporu a inspiraci vztahující se k jejich cestě. Víc hlav, víc ví – třeba právě Vám tento klub pomůže.
 
Zakladatelkou Klubu svobodných matek je Dana Pavlousková, položila jsem ji několik otázek:
 

Co Vás vedlo k založení Klubu a jaké máte plány v tomto roce?

Myšlenka založit Klub svobodných matek mě napadla jeden večer, kdy jsem měla po celodenním maratónu potřebu si promluvit s někým, kdo je na tom stejně jako já. Všechny kamarádky mají kompletní rodiny, takže některé moje problémy jim připadají zvláštní nebo těžce pochopitelné. Bylo to uposlechnutí instinktu zkusit vytvořit místo, kde by se mohly – byť zatím virtuálně – všechny svobodné matky potkávat. 

A podařilo se? Kolik máte členek?

Myslím, že ano. Během pouhých dvou měsíců existence klubu jeho stránky sledují více než dva tisíce lidí, skupina má okolo tisícovky členek a každý den se přidává 50 nových. Zájem o tento projekt může být dle mého způsobený i vážností problémů, které svobodné maminky řeší. Nedostáváte od ex partnera výživné? Nestačí Vám příspěvky na děti? Nemáte kde bydlet? Nemůžete najít práci, abyste skloubila péči o dítě? Pomozte si sama!

Jaké máte plány v tomto roce?

Jednoznačně pokračovat, rozvíjet aktivity a snažit se oslovit každou svobodnou maminku v téhle republice. Klub funguje jako místo, kde si dnes pomáhají maminky navzájem, a to jak laickými a odbornými radami, tak materiální nebo finanční pomocí. Máme mezi sebou svobodné matky s nejrůznějšími profesemi, od prodavaček přes zahradnice a sociální pracovnice k manažerkám a právničkám, kdy ty tzv. silnější pomáhají slabším. Do klubu se nám začaly hlásit s nabídkou pomoci i maminky, které samy status svobodné maminky nemají, začínají nás oslovovat obchodní partneři s nabídkou spolupráce. Takže těch plánů je hodně, ale ten hlavní je dát pocit všem svobodným matkám, že na to určitě nejsou samy:)

Bližší informace o Klubu svobodných matek najdete zde:
WEB 

FB stránky

Mohlo by Vás také zajímat:

2 Replies to “KLUB SVOBODNÝCH MATEK”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: