Hledáte rychlou inspiraci pro vaření? Stejně jako já se točíte v kolečku osvědčených jídel a přestává Vás to bavit? Celý podzim se nechávám inspirovat kuchařkou, která má v anotaci uvedené – recepty přečtené mrknutím oka, uvařené mávnutím ruky! Pojďte nahlédnout.

Není to úplně tak pravda, ale rozhodně neznám jednodušší kuchařku či rychlejší inspiraci pro vaření. Recepty jsou krátké a jednoduché. Ne vždy stačí na vaření pár minut, ale rozhodně se jídlo vaří “samo” a příprava není náročná na čas.

Kuchařka podle mého názoru není pro úplné začátečníky…mě osobně by před deseti lety slušně zmátla. Nejsou zde podrobnější informace, např. jakou smetanu v receptu použili. Navíc masox jako jedna z ingrediencí v některých receptech je zbytečná slepá ulička. Pořádný vývar není nic složitého…zásoba na mražáku či v lednici vaření rozhodně nekomplikuje.

Kuchařka samotná mi dala rychlou inspiraci a chuť vyzkoušet něco nového. Fotografie připravených jídel jsou opravdu lákavé, nemyslíte?

Řadu zmiňovaných ingrediencí běžně při vaření nepoužívám, ale nebojím se jich. Jen mě většinou odradí příliš složitý recept a málo času. Tady je to jinak.

Recepty v této kuchařce jsou nejen rychlé, ale jednoduché a srozumitelné. Řada  jídel se připravuje v zapékací míse či jen v 1 hrnci, což je v případě večeře u nás doma ideální postup. Miluju jídla, které během pár minut připravím a vložím do trouby.

Opravdu rozsáhlá je zde i inspirace pro ryby a  mořské plody. Krevety s vanilkovým máslem či chobotničky pod pokličkou vůbec nejsou komplikované. Stejně tak makrely s hořčicí a tyminánem.

Slušný výběr jídel je i pro léto – některé saláty určitě vyzkoušíme, stejně jako různé paštiky či teriny.

Kuchařka rozšířila zejména moje kuchařské schopnosti při slavnostních příležitostech. A nejen při nich….po náročném týdnu nás ráda odměním.

Receptů je více než 200, to už je opravdu velká inspirace. Recenzní výtisk mi věnovalo nakladatelství Mladá Fronta a.s., na odkazu pod titulní stránkou si můžete knihu zakoupit.

Název: SIMPLISSIME – NEJSNADNĚJŠÍ KUCHAŘKA NA SVĚTĚ
Autor: J.- F. MALLET
Nakladatelství: Mladá Fronta a.s.
Počet stran: 384
Anotace: Není vůbec snadné přicházet každý den s novými nápady, které ocení děti i dospělí, a umět v kuchyni stále vynalézat nové recepty jen z těch několika málo zásob, které člověk najde v ledničce nebo ve spíži. Autor v knize dobře zužitkoval své dlouholeté zkušenosti s vařením a více než 200 receptů upravil tak, aby se pokrmy skládaly z maximálně 6 surovin a byly hotové za 10 až 15 minut. Jsou rychlé a snadné, a přitom skvěle vypadají a lahodně chutnají. Díky promyšlené kombinaci přísad a ingrediencí je skutečně možné uvařit dobrá jídla, a dokonce i ohromit všechny u stolu, aniž strávíte vařením dlouhé hodiny. Předpokladem je mít doma vodu, sporák, lednici, pánev, litinový hrnec, dobrý nůž, sůl, pepř a olej. Pak už stačí osvojit si základní techniky – a můžete začít. Tato kniha je stejně jednoduchá jako návod k montáži švédského nábytku. Dvě až šest přísad na fotografii, několikařádkový postup, pak to prostě uvaříte podle vzorové fotografie… a je hotovo!

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte si uložit i tuto knihu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *