Adventní kalendáře procházejí v každé rodině vývojem, nemyslíte? Rozdíl mezi prvním adventním kalendářem pro prvorozeného a adventním kalendářem za deset let pro 3 děti je u nás více než velký.

Záleží jen na nás samotných, kolik času jsme tomu ochotny věnovat. Druhé Vánoce jsme u nás během adventu neměli nikdy, ale úkoly či mini dárečky na poslední chvíli vkládané do pytlíčků si pamatuju. A už nechci…Celý letošní rok jsem se snažila cíleně zpomalit náš domácí kolotoč, a letos snad v prosinci budeme nejpomalejší v celém roce.

Letošní novinky ve světě adventních kalendářů pro děti

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

ADVENTNÍ KALENDÁŘE PRO DĚTI

Novinkou u nás doma proto bude letos tento adventní kalendář. Každodenní posouvání svíčky bude u nás doufám znamenat, že se sejdeme u stolu každý den. Z druhé strany je jamka na ořechy. Do ořechu se bouchá kamenem a díky jamce nevystřeluje do stran. Pochází odtud.

Svíčka se každý den posouvá více do středu. Ideální příležitost sejít se každý den u stolu.

A jediným mým přáním je, abychom se sešli doma u stolu všichni alespoň na pár minut denně. Žádné úkoly, žádné předem dané téma….život s třemi dětmi jich i tak denně přináší plno. Možná si namalujeme vánoční prázdninový plán, abychom věděli, co kdo z nás považuje za nejdůležitější. Nejspíš vytáhneme i hru SAMAJA.

Letos prostě jen tak budeme a uvidíme. Adventní neděle už umíme. Tak ještě ten zbytek roku:)

ADVENTNÍ KALENDÁŘ – ŠABLONY ZDARMA

Pokud hledáte tipy na zajímavé adventní kalendáře, nakoukněte dál. Odkaz na původní stránku je vždy pod fotkou. Budu ráda, když budete sdílet i Vaše tipy.

Adventní omalovánky – šablona zdarma, připravená vytištění

Adventní kalendář s úkoly, které zábavným způsobem procvičují znalosti českého jazyka a literatury najdete na webu MOJE ČEŠTINA.

Adventní kalendář na procvičení českého jazyka.

Adventní betlém najdete u Vrzuzy.

Adventní betlém – šablona zdarma, připravená k vytištění.

Krásný adventní kalendář k vytištění zdarma je i na blogu Z lesa.

Je tam i neočíslovaná varianta, odkaz pod každou fotkou vede na jiný kalendář. Oba jsou zdarma připravené k vytištění.

 

 

Loni jsme měli od Martiny – je fajn, že se dají použít jako vánoční dekorace i letos.

Tenhle adventní kalendář už u nás zůstal natrvalo.

Adventní kalendář s aktivitami pro celou rodinu má na blogu i Iva.

Moje srdcovka je také její ADVENTNÍ KALENDÁŘ Z RECY PAPÍRU.

Od Lucky se dá stáhnout rodinný adventní kalendář zdarma z Eschovky. V souboru jsou kartičky s aktivitami, které můžete vytisknout a rozstříhat do pytlíčků adventního kalendáře.

Pro starší děti můžete využít i Logické hádanky, o kterých jsem psala tady.

Zajímavé jsou i vystřihovánky pro děti od 3 do 8 let.

Déčko má svůj adventní kalendář tady.

Další inspiraci můžete najít na Pinterestu na nástěnce – ADVENTNÍ KALENDÁŘE. Zařadila jsem tam i připravené sady ze stavebnic. Moje vlastní ponaučení z Lego kalendáře…nepovolit rozbalovat před odchodem do školy. Jakmile něco nepůjde sestavit, z adventního kalendáře tzv. splněný dětský sen se rychle a snadno stane noční můra 3dmatky.

Další tipy na adventní kalendář najdete na Pinterestu tohoto blogu.

One Reply to “ADVENTNÍ KALENDÁŘ”

  1. Ja pridam tip na kalendar pro dospele, nebo vetsi deti – se sranda darky, delala jsem ho pred dvema lety manzelovi, aby mel veselejsi start pracovniho dne 🙂
    Letos uz mam take vymysleno, uvidime jak probehne realizace. Jsem blazen, tyhle pripravy mam rada a rada delam radost, jen je to obcas k zblazneni a je mi jasny, ze s vicero detmi a po skonceni rodicovske v ramci zachovani psychickeho zdravi budu muset ubrat 😀
    https://kamenurazu.blogspot.cz/2016/11/adventni-kalendar-pro-dospele.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: