Ano, vím..do Vánoc daleko. Nemůžu si pomoct –  prosinec mám naplánovaný čistě jako čas pro rodinu, a v lednu Vám tip, kde koupíte nádherného anděla asi moc užitečný nebude….Takže jedině teď – pojďte se mrknout.

V online světě českých blogerek mi chybí podpora nákupů, které mají smysl. Nejen, že daná věc udělá radost Vám, ale také pomůže někomu jinému. Nikoliv však tím, že mu umožní pracovat z opačného konce Evropy či světa, apod…. Částka vynaložená na potřeby vícedětné rodiny je velká (rozhodně je větší, než bych chtěla) :-), a já bych si přála, abych ji nejen vynaložila rozumně, ale z větší části také tam, kde podpořím rozvoj celé společnosti, nikoliv jen jedince s dobrým nápadem a zázemím. Někdy prostě nestačí jen chtít…..

Mám několik tipů na charitativní dílny, pravidelně chodím do sociálních kaváren, ale pořád mám pocit, že bych v tomto směru mohla dělat více. Jen mi chybí informace. Víceméně se vždy o podobném projektu dozvím jen náhodou. Víte o něčem? Sdílejte prosím v komentářích.

Můj první tip je malý obchůdek v Praze, ale dobrá zpráva je, že jsou na portálu Fler.cz a objednávat můžete i online. Znáte chráněnou dílnu a obchod JEDNA BEDNA? Jsou v Žitné ulici a já se stydím napsat, že až do minulého měsíce jsem o nich netušila. I přesto, že za rohem je mnou doporučována kavárna BÍLÁ VRÁNA. Až do této chvíle jsem z ní odcházela špatným směrem…

Moje srdcovka v tomto obchodě je FUSINGOVÝ ANDĚL.

Anděl je zhotoven technikou fusing – spékání skla v peci při vysoké teplotě. Je vyroben z okenních skel, které by jinak byly vyhozeny.  Jeho rozměry jsou: na délku cca 13 cm a rozpětí křídel cca 9 cm. Jednotlivé kusy se lehce liší v rozměrech, neboť každý kus je originál. Jeho cena je v obchodě 59 Kč, na Fleru o trošku vyšší.

A co máme v plánu s těmito anděly my? U nás to bude drobný vánoční dárek, ke kterému moje děti připraví vánoční přání. Pro koho nemůžu prozradit, přece jen denní pražská návštěvnost blogu je vysoká. Dcera mě přesvědčila k nákupu barvy na sklo. Uvidíme a Vy možná na IG také. Každopádně program na jedno prosincové odpoledne je jasný, těším se já i děti.

Obchod je sice malý, ale nevěřím, že by jste si nic nevybrali. Zvlášť, když si vezmete své děti jako hlavní poradce. Já jsem například část cesty domů poslouchala, proč potřebujeme my všichni doma další panenku. Ještě chvíli a začnu si i já myslet, že jich doma máme málo….

A koho nákupem podpoříte?

Obchod i chráněnou dílnu provozuje neziskovka BONA, o.p.s., která pomáhá lidem s duševním onemocněním. Jejich posláním je jejich opětovné začlenění do společnosti a zkvalitnění jejich života. Více na jejich webu (odkaz pod logem) či FB stránkách. Jejich účet na Fleru je zde.

A nejen nákupem – několikrát do roka pořádají pro veřejnost i kurzy vitráží. Uvidíme se tam? Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: