I přesto, že na blogu už jsem začala řešit přípravu na Vánoce, děti i já pořád žijeme podzimem. Ten letošní je přesně podle mého gusta. Nepamatuji si, kdy bychom na podzim trávili tolik času venku, nejen na kolech, ale také procházkami v centru Prahy. Jak jste mohli vidět na Instagramu, podzimní Praha nás začala bavit – objevili jsme zahradu Anežského klášteru – připravené křesílka potěšily. Zahrada je moje nová oáza klidu v centru Prahy.

Zjistili jsme, že z Žižkovské věže zmizely mimina. Vrátí se až na jaře příštího roku.

V Riegrových sadech jsme objevily parádní strom i pro lezce začátečníky.

A s dcerami jsme přečetly knihu o českém podzimu. Výběr knihy pro podzimní společné čtení jsem nemusela dlouho zvažovat. Nakladatelství Grada v polovině září vydalo TRADIČNÍ ČESKÝ PODZIM. Znáte?

Jsem přesvědčena, že tato kniha patří do do každé dětské knihovničky. Pro mě nejspíš první kniha pro děti, která má v obsahu i téma jako jsou Dušičky. Mezi další témata patří podzimní sklizně a slavnosti, Svatá Ludmila, Svatý Václav, Svatý Martin, dračky a přástky. Více o knize píšu tady.

Další 3dmama podzimní tipy:

Výstava v Praze – SEDMIČKY JOSEFA LADY

Výstava se koná v Galerii Tančící dům od 15. listopadu 2017 do 1. dubna 2018. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazí nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let.
V prvním patře a druhém podzemním podlaží Tančícího domu budou k vidění Ladovy obrazy. První podzemní podlaží představí tvorbu pro děti včetně dětské ilustrace, promítání pohádek a řady interaktivních exponátů. V přízemí galerie budou vystaveny osobní věci Josefa Lady včetně jeho pracovny a rodokmenu. Expozice představí i méně známou tvorbu Josefa Lady, především z oblasti karikatury a ilustrace.

Inspirace pro podzimní tvoření s dětmi – rychle a přehledně

Vaše tipy pro podzim s dětmi uvítám v komentářích. Pojďme se inspirovat navzájem. Víte o podzimní akci pro děti? Znáte skvělý park či místo (kdekoliv v ČR), které stoji za to navštívit? Odkud jste naposledy nemohli děti přesvědčit, aby odešly? Máte svůj oblíbený rodinný podzimní recept? Znáte jinou knížku o podzimu? Napsali jste na svůj blog článek? Sdílejte!

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

2 Replies to “NÁŠ PODZIM”

  1. Zahrady Anežského kláštera jsou úžasné, obzvlášť díky Skálovým instalacím a jeho domečku. Chodila jsem tam loni na podzim s dětmi každý týden 🙂 Letos už se nám to bohužel tak často nedaří.
    Na Ladu se určitě půjdeme podívat, jednu jeho velkou výstavu jsem viděla u rodičů na Vysočině a kupodivu se ta dospělá část líbila i dětem. Moc díky za tip, ani jsem netušila, že se něco chystá.
    A připojím i svoje oblíbené – určitě stojí za návštěvu výstava K. Kintery v Rudolfinu, baví naštěstí i děti a je zadarmo 🙂 V Nuslích je nově otevřený Trilopark – interaktivní dinosauří úžasná záležitost http://trilopark.eu/
    A my konečně navštívili na Letné zrekonstruované hřiště s plastikami od O. Zoubka https://maleeradosti.blogspot.cz/2017/10/letenske-hriste-olbrama-zoubka-evy.html

  2. Zdravím, letos tedy v zahradách Anežského kláštera štafetu přebírám já :-), ať už s dětmi nebo bez. Pro mě osobně letos největší překvapení v centru Prahy. Díky moc za tip na hřiště na Letné,nejenže vyzkoušíme, ale i pošlu dál, neb včetně tipu na kavárnu, to je přesně to, co na podzim s dětmi v Praze hledám. Na Kinteru se chystáme v neděli:) A Trilopark taky vypadá skvěle! Takhle to vypadá, že příští měsíc nebudeme ani výletovat mimo Prahu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: