Já i můj muž máme v této chvíli intenzívní pocit, že naše domácnost už obsahuje vše podstatné, co potřebujeme my i naše děti k životu. Hračky a věci pro děti nás v posledních letech doslova zahltily. Na řadu věcí, o kterých jsem si roky myslela, že je nutně potřebuji, jsem letos v létě při kempování změnila názor. Přiznám, že mě překvapilo, jak málo věcí potřebujeme k životu.

Jediné, co teď opravdu potřebujeme je ČAS. Čas strávený spolu, ať už jeden na jednoho nebo všichni společně.  Není to zas tak jednoduché, jak to zní. Při hledání se zatím nestačím divit, co vše je možné připravit jako zážitek pro děti……je libo přespání v hračkářství ve spacáku za 3 000 Kč za dítě na 1 noc? Není problém – vyřešeno za pět minut. Připravit obyčejný víkend s programem pro celou rodinu, tak aby to nebylo jen o programu pro děti, je naopak celovečerní výzva. Najít zajímavý víkend pro matky a dcery či naopak pro otce a syny zatím vypadá jako nemožné.

Přála bych si jet na víkend např. jen s dcerou, kde bychom se spolu něčemu novému naučily, společně strávily čas nejen aktivně, ale i odpočinkem. Nenašla jsem takový, který by mě zaujal, nemáte tip?

Při hledání těch nejvhodnějších zážitků, kterými jsme se letos rozhodli navzájem obdarovat pod vánočním stromečkem jsem však narazila na výzvu portálu Blogerky.cz. Jejím úkolem je vybrat  si jeden zážitek na eshopu DODOLAND.CZ.

Překvapivě nenabízejí jen adrenalinové zážitky pro dospělé a projíždky ve sporťácích. V nabídce mají také připravený 3 denní rodinný víkend v Liberci. 

Liberec je naše srdcová záležitost, kam se rádi vrátíme. A varianta, že by na přípravu rodinného víkendu stačilo jen pár minut na netu je více než lákavá.

Hotel, program včetně vstupného, polopenze i dětský koutek v hotelové restauraci – pro některý ze sychravých listopadových víkendů víc nepotřebujeme. 🙂 Navíc varianta včetně skipasu pro skiareál Ještěď není vůbec špatný nápad…lyžování se už nemůžeme dočkat. Možná je načase otestovat i české sjezdovky…

My bychom kromě IQ Parku rozhodně navštívili i  EkoPark Liberec, o němž na netu zatím všichni píšou v superlativech.  A co Vy? Máte tip pro Liberec a okolí?

3 Replies to “ZÁŽITEK JAKO DÁREK”

  1. Tak Liberec je ma srdcovka, pac od tamtud jsem. Nekolik malo tipu je tu: https://kamenurazu.blogspot.cz/2017/07/u-babi-dedy-i-tipy-na-vylety.html
    Urcite na koupani doporucuju spis mestsky bazen nez babylon, je tam dost veci jak se zabavit a po koupacce na griliasovy pohar do restaurace. Pizza je take dobra, lepsi prumer. Na jidlo jsou fajn burgrarny – chicago, nebo coyote. Take italska restaurace na namesti pred radnici. Rada mam prochazku z Ceske chalupy, necha se tam dojet mhd a pak jit pesky dolu. Na chalupe vari klasiku, cesta je okolo Liberecke vysiny. Tam se take necha ohrat treba na kavicku. Dojde se do Lidovych sadu. Na podzim super mini vylet, je to neco kolem 4km. V Lidovych sadech je zoo a botanicka zahrada. I kdybyste na ceskou chalupu nechteli, nenechte si ujit prochazku z centra po Masarikove tride/ulici do zminovanych Lidovych sadu. Jsou tam ktasne vily, ma to atmosku. Pujdete i okolo Severoceskeho muzea, nebo Lazni, ze kterych je ted galerie. No a ten ekopark, je proste bozi 😉

  2. Jen ekopark byl loni přes zimu zavřený tuším… Ale je fakt, že tu máme krásně. A tip na tvoření s dcerou – svíčkárna Rodas. Myslím, že je i v Praze. My tady v Liberci chodíme často, buď vytvořit svíčky nebo voskovky. 🙂 Nebo se dá domluvit na náměstí ateliéru sladkosti výroba lízátek. Takových těch klasických, velikých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: