Kvído Chytré vějíře 5+ jsem se rozhodla nechat vyzkoušet děti známých ze školky. Jejich věk (rok a půl, 3 a 6 let) se k tomu určitě hodí lépe než moje věková skupina dětí doma (10, 8 a 4 roky).

Vějíře jsou kartičky se zábavnými otázkami (s odpověďmi) pro děti. Jejich maminka mi pak napsala:

 „Vějíř se k nám dostal ve správnou chvíli, kdy děti onemocněly a byly smutné, že musíme zrušit slíbenou skautskou výpravu. Dostaly tak „cenu útěchy“, která smysluplně zabavila zároveň všechny tři.

Nejmenší na kartičkách ukazoval zvířátka, tříletý zvládnul nadpoloviční většinu úkolů a nejstarší holčička během jednoho dne stráveného na gauči prošla všechny úkoly, některé dokonce sama – řešení si ověřila na následující kartičce. Děkujeme a doporučujeme!“

Cena této hry je 161 Kč (nyní 10/2017), odkaz přímo na tyto vějíře pro děti 5+ je zde. K dostání jsou i varianty pro děti 3+ a 7+. Ideální hra na krátké i dlouhé cesty, co myslíte?

Další inspirace aneb také jsme testovali:
MOJE PRVNÍ ČESKO – opravdu skvělá hra pro skupinku dětí i s větším věkovým rozdílem, navíc obsahující vynález v podobě KOSTKOMATU, který rozhodně budete posouvat i k dalším hrám vyžadující hod kostkou.

LOGICKÉ HÁDANKY – skvělá hra na cesty nebo na rozdělení do adventního kalendáře pro starší školáky.

KDYŽ ROBOTI BREBENTÍ – další z knížek z edice Kouzelného čtení

Celý tento týden se ještě můžete zkusit vyhrát  hru MOJE PRVNÍ KVÍZY – ZVÍŘATA v soutěži s Albi tady u nás na blogu, více info na odkazu pod fotkou.

TIP pro podzimní úklid v dětském pokoji:

Pokud máte doma knihy nebo hry, na které jsou Vaše děti už velké, věnujte je dětem, které je potřebují.

Aktuálně se můžete připojit k pražské sbírce pro děti v pěstounské péči, kterou právě organizuje RC Letná ve spolupráci s Dobrou rodinou:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: