Podzim a zima je u nás během víkendů ve znamení divadelních představení. Zároveň v této chvíli hledám společný vánoční dárek pro celou rodinu – nejmladší se konečně dostala do věku, kdy zvládné i něco jiného než Hurvínka. Máte tip? Moje představa je omezena víkendem a rozumným časem.

Večerní představení nezvládne ani prostřední, natož nejmladší. Respektive zvládly by to obě, ale za tu únavu táhnoucí se následující dny by to vůbec nestálo.

Díky IG inspiraci už máme koupené vstupenky:

DIVADLO KAMPA – ŠKOLA MALÉHO STROMU  (6+)

NÁRODNÍ DIVADLO – VIDÍM, NEVIDÍM (5+)

Už jsme viděli a neváhám doporučit:

STAVOVSKÉ DIVADLO – MODRÝ PTÁK (7+)
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka, je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi.

NÁRODNÍ DIVADLO – ČERT A KÁČA (5+)
Roztomilá pohádková opera o nebojácné Káče, vychytralém ovčáku Jirkovi a oklamaném čertu Marbuelovi v již klasické inscenaci výtvarníka Adolfa Borna.

Z opery jsem měla trochu obavy, ale byly zbytečné. Celá scéna byla naprosto ohromující, děti i já nadšené.

COKOLIV Z DIVADLA MINOR
Naše zatím nejoblíbenější divadlo je MINOR. Viděla jsem s dětmi za poslední tři čtyři roky řadu představení a není žádné, o kterém bych mohla říct, že jsem neodcházeli nadšeni. Tuto sobotu viděla nejmladší (4roky) představení Detektiv Lupa. Chystáme se na Anežka chce tančit, které jsem viděla už s prostřední.

Brum (pro nejmenší medvědy) (0+) – představení pro nejmenší děti ve věku 0 až 3 roky. Trvá jen 30 minut. Medvěda na památku z představení má moje nejmladší pořád schovaného ve svém kufříku s poklady. Je to už přes dva roky. Pamatuje si… Přijďte dřív, před i po představení  je otevřena skvělá herna.

Včera ještě přidali další termíny na 14. a 21. října pro outdoorovou hru Po stopách Jana Tleskače. Za pár dní bude mít premiéru hra Záhada hlavolamu (8+).

Rozhodující datum pro nákup vstupenek je 15. den v měsíc. V tento den jsou zveřejněna představení na následující měsíc. Neváhejte a sledujte web, je to rychle pryč.

Kousek odtud je skvělá vietnamská restaurace CHOPSTIX. Nejenže mají skvělé rolky, ale vyšli nám vstříc i při úpravě jídla pro děti. Obsluha rychlá, jídlo skvělé, chybějící dětský koutek – odpuštěno. Pokud dětský koutek potřebujete, dojděte na Václavák – Pizzerie Colloseum v pasáži Koruna má nejen dětský koutek, ale i dětské menu.

VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO RODINY S DĚTMI V PRAZE A OKOLÍ

Zároveń hledám program pro adventní víkendy v Praze a okolí. Netušila jsem, jak moc těžké bude v Praze najít vánoční představení pro rodinu s dětmi v našem věkovém rozmezí.

Zatím mnou nalezené vánoční představení pro rodiny s dětmi v Praze a okolí najdete tady.

Nestihla jsem koupit vstupenky, ale mám v plánu:

NÁRODNÍ DIVADLO – Louskáček – Vánoční příběh (5+)
Tato rodinná a velmi oblíbená inscenace je nejen krásnou oslavou vánočního času, ale také hlubokým poselstvím o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Youri Vàmos ve své verzi vychází ze slavného baletu Mariuse Petipy na překrásnou hudbu P. I. Čajkovského. Vypráví příběh E. T. A Hoffmana, nicméně nechal se inspirovat také známou Vánoční koledou z pera Charlese Dickense.

Také mám v plánu představení pro děti v STUDIU DVA. Cena vstupenek je pro 5 člennou rodinu šílená….na dny Marianne jsem nevydržela s dětmi v zádech čekat dlouhou frontu, takže si budeme muset počkat na příští rok. Na místa v předních řadách totiž není dětská sleva….cena za jedno představení pro celou rodinu se pak rovná víkendu stráveném mimo Prahu. Představení bych opravdu chtěla vidět, ale víkend na čerstvém vzduchu má přednost. V této chvíli ještě pořád mají volné místa.

DĚVČÁTKO – VÁNOČNÍ PŘÍBĚH (7+)
Jeden z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku prodávajícím sirky se dočkal nového zpracování. Magický příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže, připravili pro divadlo Studio DVA režisér, autor scénáře a scénograf Šimon Caban ve spolupráci se skladatelem a textařem Kryštofem Markem. Vánoční muzikál s živým orchestrem, na motivy jedné ze šesti nejkrásnějších pohádek dánského spisovatele, vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání.

S nejmladší se chystám a čekám na zahájení prodeje vstupenek u nového představení v Divadle na Kampě:

VÁNOČNÍ POHÁDKA O KAPRU KARLOVI (4+)

Jak se tráví Vánoce u indiánů, u Laponců nebo v Polynésii? Cesta Kapra Karla to všem divákům prozradí. Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové je pohádkovým vyprávěním, ve kterém nebudou chybět koledy a ve kterém spolu s herci může diváctvo obeplout celý svět. Dozvíme se, jak se slaví Vánoce třeba u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii. Představení je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky. A taky pro ty, kteří rádi cestují, třeba po moři, vzduchem či či odpadním kanálem.

A co plánujete Vy? Chodíte někam s dětmi pravidelně? Já letos poprvé zvažuji rodinné předplatné do Národního divadla. Chodíte jen bez dětí? Napište, pojďme se inspirovat navzájem.

Já sama (bez dětí) se v listopadu těším na představení Elišky Balzerové ve STUDIU DVA – Můj báječný rozvod. Do konce roku je vyprodáno, ale na příští rok už přidali představení.

5 Replies to “DO DIVADLA S DĚTMI”

  1. Přes zimu chodíme do divadla hodně, ještě že je v Praze tak velká nabídka. Bydlíme kousek od Dobešky, tam je dětské představení každou neděli, jen to chce vybírat, aby to stálo za to 🙂 Za nás můžu ještě doporučit cokoliv od Divadla KaKá, Toy Machine a samozřejmě Buchty a loutky. Hezká představení má i Minaret a Pidivadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: