Baví Vaše prvňáčky či předškoláčky počítání čehokoliv? Období neustálého počítání je u dvou dětí u nás doma už úspěšně za námi, nejmladší je však na začátku. Bude na čase vytáhnout osvědčené počítací knížky – jen si vzpomenout, kde jsou uložené.

Z novinek mě v knihovně zaujala tato kniha vydaná letos v nakladatelství Slovart. Je sice velkoformátová, ale v knihovně jsme ji nemohli nechat i přesto, že nejmladší počítá sotva do dvaceti. Zatím máme spočítány jen ty tvory, kteří se v této knize vyskytují v menším počtu.  Kniha je velkým lákadlem, není totiž jen o počítání.

Jsem si jista, že níže uvedené fotky nepotřebují vysvětlující komentáře. Kniha opravdu láká k počítání, jediné co postrádám jsou popisky zvířat. Alespoň u tabulky.

Výsledky jsou na konci knihy.

Další tipy pro Matematiku sbírám tady. Velkým hitem u nás jednu dobu byly spojovačky, mají tedy svoji vlastní nástěnku.

Název: Tajemná příroda, najdi a spočítej
Autor: Agnese Baruzziová
Počet stran: 56
Cena: 268 Kč
Anotace: V této velkoformátové „pátrací“ knížce mají děti příležitost vyzkoušet si, jak jsou všímavé a jak dokážou počítat. Půvabné celostránkové ilustrace Agnese Baruzziové zobrazují nejrůznější přírodní prostředí zaplněná jejich rozličnými obyvateli. Úkolem dětských průzkumníků je zvířátka vyhledat, spočítat a zapsat jejich počty do „formuláře“ na okraji stránky. Kolik živočichů dokážou na každé stránce najít a poznat? Na konci knihy najdou dětští pátrači řešení, která jim pomohou zjistit, jak dobře si při hledání vedli. Tato zábavná a trochu naučná knížka nabízí dětem hodiny povyražení i poučení.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: