Do Brna se s dětmi dostanu jen občas. Jestli se však někam rádi vrátíme, tak je to právě vědecký park VIDA. Výlet pro 3 děti ve věku 4,5 let, 8 let a 10 let a 2 poměrně unavené dospělé. Jak bylo? Pojďte se mrknout na pár fotek.

Byli jsme na cestě – potřebovali jsme akční přestávku pro děti. VIDA centrum se jevilo jako ideální „zastávka s programem“.  Nakonec jsme litovali, že máme jen jedno odpoledne a nemůžeme zůstat déle. Horkotěžko jsme odtud děti dostaly ven. Asi jsme to skvěle načasovali, neb v parku jsme měli liduprázdno.

Mezi jednotlivými exponáty jsme mohli volně procházet, vše jsme si mohli vyzkoušet bez čekání.

Užila si to nejmladší čtyřletka, stejně jako nejstarší desetileťák. Bavila jsem se já i manžel. Každý si našel „to svoje“.

Mám srovnání s IQ parkem v Liberci – tohle je více komorní záležitost, na první pohled to sice vypadá, že je to výrazně menší, ale ani tak jedno odpoledne nám tady na vše nestačilo.

Zázemí pro děti dostatečné, výběrem jídel v restauraci mě úplně nepřesvědčili, ale my jsme tam nejeli strávit celý den. Wafle a kafe na svačinu jsme ocenili.

Některé exponáty bavily opravdu celou rodinu bez rozdílu věku.

Zkusili jsme si změřit sílu svého hlasu i obou paží, opravdu nás bavily exponáty na postřeh a rovnováhu.

Dozvěděli jsme se spoustu informací – na fotce třeba vidíte délku tenkého střeva.

Nebála bych se tam vzít i děti mladší 4 let. Ne všemu by rozuměly, ale spoustu věcí si mohou osahat i ony.

Mě osobně se hodně líbilo, že celý park není náročný na prostor, tj. je možné uhlídat i 3 děti u různých stanovišť.

Bližší info o jednotlivých tématech expozic najdete na jejich webkách.

Rodinné vstupné pro 2 +3 je 490 Kč. Vstup je možný i s kočárkem, který je možné i odložit ve vyhrazeném prostoru u pokladen.

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK – zážitek pro děti: na jejich eshopu je možné zakoupit voucher pro vstup. Já mám radost, neboť další společný dárek mám vyřešen. Radost bude o to větší, protože moje děti už ví, na co se můžou těšit.

Kromě IQ parku v Liberci, vím o Techmanii v Plzni. Máte tip na další?

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

7 Replies to “KDYŽ V BRNĚ PRŠÍ”

 1. Vyzkoušené máme Brno, Liberec a Plzeň. Ještě by mělo být jedno podobné centrum v Ostravě a nevím, jak moc interaktivní je v Praze technické muzeum. Tam jsem byla ještě jako studentka v minulém století a tehdy nikoho ani nenapadlo se něčeho v muzeích dotknout.?

  1. Jé konečně někdo, kdo byl ve všech třech. Jaká byla Plzeň? Resp. kde jste se bavili nejvíc? Na Technické muzeum se chystám teď na podzim, měla by tam být nová herna…roky už jsme tam nebyli.

   1. Tak, jak mi bylo v Brně sympatické kompaktní prostředí s částí pro mrňata, tak mi Plzeň vyrazila dech svou obrovitostí. Jo fakt tam může v klídku projet lokomotiva, aniž si všimneš. ? Odcházela jsem trochu zklamaná, že jsme stihli jenom ten první kousek a jsme vyřízený, přesycení a půl dne je pryč.

    1. A nejlépe jsme si užili právě Brno, které se nechalo i s ročním mládětem. Restauraci jsme také nevyužili, ale dá se během dne několikrát odejít a přijít zpět. Takže pohoda.

     1. Restaurace v Brně je o ničem, o nic jste nepřišli. Kafe a wafle byly fajn, ale pro nás jen mini svačinka.

 2. Na webu Ověřeno rodiči je zrovna recenze na pevnost poznání Olomouc, kdybys chtěla kouknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: