Region okolo jezera Brienz je podle mě naprosto ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi v jakémkoliv věku. Na každém našem výletu se bavily nejen naše děti ve věku 4 až 10 let, ale i my dospělí. O prvním výletu – skanzenu Ballenberg jsem již psala, nyní je na řadě den druhý a výlet k soutěsce AARESLUCHT.

Tu vytvořila řeka Aare mezi obcemi Meiringen a Innertkirchen v údolí Hasli.

Do soutěsky se můžete dostat ze dvou stran – hlavní západní vchod najdete poblíž městečka Meiringen, kde je k dispozici velké parkoviště, restaurace a velké dětské hřiště. Východní vchod pak leží poblíž obce Interkirchen.

Cesta celou soutěskou by měla zabrat 40 minut, nám návštěva trvala necelé 2 hodiny.(včetně malého pikniku na lavičce cca v polovině soutěsky). Nespěchali jsme nikam, dopoledne zde bylo jen pár návštěvníků a 1 školní výlet (konec června 2017).

Většina trasy by se asi dala projet s kočárkem, avšak v úplném závěru jsou schody. Doporučuji spíš nosítko, a s akčním třeštiprdlem nemajícím pud sebezáchovy bych se této soutěsce vyhla. Naše čtyřletka to zvládla bez zavahání, o dva roky dříve by si to neužila ani ona, ani já (nosit by se nenechala, a za ruku by celou trasu v pohodě nešla).

Oficiální web zde.

Vstupné: výhodnější je zakoupení společné vstupenky i k vodopádům Reichenbach, které jsou hned vedle. Obě místa se dájí v pohodě stihnout během jediného dne, i s pauzou na hřiště.

Ukládáte si inpiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

UBYTKO V OKOLÍ

DALŠÍ VÝLETY V OKOLÍ

One Reply to “AARESLUCHT”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: