Tento týden jsem sama s 3 dětmi v Praze. Plány máme velké, ale předpověď počasí nám nepřeje. Pořád doufám ve slunečné počasí a společné cyklovýlety okolo Vltavy. Odložím si tady seznam výletů pro případ deštivého počasí v Praze. Věřím, že se může hodit i Vám.

►►► Naplánujte si svůj výlet do Prahy ► PRAŽSKÉ ZKRATKY

Kam s dětmi, když v Praze prší
Aktuální ověřené tipy, kam s dětmi, když v Praze prší – PRAŽSKÉ ZKRATKY
KAM S DĚTMI V PRAZE, KDYŽ PRŠÍ

1. Zemědělské muzeum – o naší první návštěvě jsem už psala tady. Nyní muzeum otevírá po rekonstrukci nové prostory a expozice. Já osobně se těším na piknikovou loučku na střeše. My určitě během prázdnin zavítáme, i kdyby nepršelo. Těším se pak na zákusek v Erhartově cukrárně, jejíž pobočka je kousek odtud. Článek o poslední návštěvě tady.

 2. Neviditelná výstavabyla jsem s nejstaršími, letos ráda půjdu s celou trojkou. Průvodci jsou skvělí. Nejen moje děti se pobavily a ponaučily.

 3. Náprstkovo muzeum Celá rodina jsme ještě nebyli, ale starší děti se vrátili velmi nadšené z narozeninové oslavy uspořádané právě v tomto muzeu. Určitě musíme omrknout i společně s nejmladší.

 4. Výstava Retro v Národním muzeu – nás pobavila loni v létě. Vzhledem k tomu, že jsme ve stejné době přivezli řadu retro hraček od babičky, mám pocit, že doma máme větší sbírku:) Expozice Přírodovědeckého muzea Archa Noemova ve stejné budově je určitě zajímavá i pro věkově smíšenou skupinku dětí. Já bych ocenila větší vstřícnost dohlížejících pracovníků.  Naopak autoři výstavy rozhodně mysleli i na nejmenší návštěvníky.

 5. Technické muzeum – půjdeme nejspíš s kamarády, neb je tady záruka, že si posedíme u skvělého oběda. Právě tady se totiž přestěhovala kavárna Jez chléb/Pij kávu. Do kavárny původně v Národním muzeu u Václaváku jsme chodili často a rádi. Děti jsou už starší, nejspíš zkusíme i další expozice (nejen dopravu).

6. Po Jumparku touží moje starší děti – mají slíbeno, že když bude lít jak z konve, tak určitě jdeme:) Nadšení z trampolíny moc nesdílím, ale ráda se nechám překvapit. Update 2018: Byli jsme, opakovaně, děti nadšené. Pro mě osobně je to vysloveně „čas na čtení“.

7. Planetárium ve Stromovce je s průměrem promítací kopule 23 metrů jedním z největších na světě. Byli jsme minimálně dvakrát, když starší byli ještě ve školkovém věku. Podle programu to však teď vypadá, že pořad si bude moci užít jen část mých dětí. Vždy je jen pro jednu věkovou kategorii. V 11 hod. pro děti od 4 let a o 3 hodiny později pro děti od 8 let. 3 hodiny tam určitě nestrávíme. Občerstvení je tam pouze formou automatu na kávu a cukrovinky. Budeme muset do blízké restaurace Vozovna ve Stromovce.

8. Muzeum Karla Zemanazatím jsme slyšela jen samé pozitivní ohlasy. Nejmladší je letos konečně už ve věku, kdy si návštěvu užije taky. Když ne v létě, tak na podzim určitě zavítáme.

9.  Království železnic –
chodili jsme s menšími dětmi docela pravidelně, protože nejoblíbenější hračka prvorozeného byl vláček. Letos mám v plánu s nejmladší. Čas jeden na jednoho nadšeně vítá každé moje dítko. A i ona začíná stavět složitější propletence kolejí. Věřím, že bude nadšená. Slyšela jsem, že expozici od naší poslední návštěvy vylepšili.

10. Muzeum Hlavního města Prahy má v hlavní budově 2 herny. Jsou spíš pro menší děti (holky si to opravdu užily ve věku 4 a 2 roky), my letos půjdeme nejspíš omrknout dětskou hernu po stopách Karla IV., která se nachází v Domě u Zlatého prstenu.

Určitě zajdeme na kafe. Na správném místě si kávu vychutnám i sama s třemi dětmi. 🙂 Budeme se muset poohlédnout po nové kavárně. Naše oblíbené mají většinou v termínu, kdy jsme v Praze zavřeno. Naší nejčastěji navstěvovanou kavárnou během roku je BÍLÁ VRÁNA, která má během prázdnin zcela zavřeno. TICHÁ KAVÁRNA je pro nás trochu z ruky, a i ona má v červenci prázdniny. TA KAVÁRNA na Vyšehradě je otevřena až 21.8. Nemáte další tip na kavárnu, kde Vás uvítají i s dětmi?

3dmamablog tipy pro rok 2018

NETRADIČNÍ HERNY

Výstavy pro rodiny s dětmi:
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze: Sídliště a domečky
Přírodovědecké muzeum: Indiáni

PRAHA KARLA IV.

MUZEUM PRAŽSKÉHO VODÁRENSTVÍ

SMALTUM – TVOŘÍME S DĚTMI

3dmamablog tipy pro rok 2019

Národní muzeum – Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava
Těšíme se na 19.3., kdy v západní dvoraně nově zrekonstruované budovy NM vystoupí kapela The Tap Tap.

POZOR!!! Aktuální info z návštěvy Národního muzea v Praze

NÁRODNÍ MUZEUM

30 let animace – Pixar Exhibition
Leporelo – MALOSTRANSKÁ BESEDA 30.3. – 30.6. 2019
Národní technické muzeum
Muzeum studené války – Hotel Jalta

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

4 Replies to “KDYŽ V PRAZE PRŠÍ”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: