Kempovat s dětmi jsme jeli poprvé. A podle toho to taky dopadlo. Ne, dopadlo to nad očekávání skvěle. Jen jsem sepsala pár věcí, které jsme úplně nedomysleli nebo jsem si nechala doporučit, ale nám se zas tak neosvědčily.

POPRVÉ V KEMPU S DĚTMI – 11 CHYB A OMYLŮ

 1. PLYNOVÝ VAŘIČ – nejsem si jista, co dělám špatně – nás je asi hodně… ale spotřeba kartuší velká.  Musela jsem je měnit opravdu často – stačila jedna větší snídaně a večeře. Vzhledem k tomu, že přípojka na elektřinu byla všude – nechápu, proč jsem si nevzala plotýnkový vařič! V klidu jsem si mohla vařit. Ani vítr by tomu nevadil.

 2. RYCHLOVARNOU KONVICI bych si také příště určitě vzala. Sice jsem se už naučila nalévat vodu do konvičky z ešusu, ale konvice bude pro můj život v kempu jednodušší. Věříte, že první dny jsem vodu přelévala naběračkou? 🙂 Spotřeba horké vody mě taky docela překvapila, zejména u snídaně – káva, čaj, kaše.

 3. HADR NA PODLAHU – zapomněla jsem… Jakmile začalo pršet, neměla jsem nic kromě ručníku nebo papírových utěrek použitelného na podlahu. A i přesto, že pršelo zejména večer a v noci, stačili jsme na botech nanosit do stanu docela velkou kaluž vody.

 4. VENKOVNÍ PŘEDSÍŇ PŘED STANEM – ideální by bylo odložit boty před stanem pod střechou….tu my neměli….Viděli jsme moc pěkné řešení v kempu v Tenneru, na příští větší cestu určitě vyřešíme stejně.

 5. DROBNÉ PRO PRAČKU A SUŠIČKU – všechny automaty braly jen drobné mince. Ve Švýcarsku jen 1 CHF, mít připravené drobné – ušetřila bych si běhání po kempu. Zvlášť, když víte, že prádelna se zavírá v 22,30 a vy jste ještě v 21,30 nepřehodili prádlo do sušičky.

 6. RUČNÍ VYSAVAČ – pro stan i auto, po pár dnech oboje vypadalo strašně. Stan jsem vymetala malým smetáčkem, ale mít u sebe malý ruční vysavač….mohlo to být jednodušší.

 7. OBLEČENÍ – Nechala jsem se přesvědčit manželem a vše sbalila do 2 cestovních tašek. Třetí den nikdo z dětí nevěděl, co kde má. Vykašlala bych se na oddělené pytlíky se spodní prádlem. Všechno bych to dala dohromady a rozdělila do průhledných IKEA krabic na trika, spodní prádlo + ponožky, a kalhoty (kraťasy). Takhle jsem musela k taškám chodit stále já, neboť jinak neustále někdo hlásil, že mu něco chybí. V taškách se špatně hledalo a o pořádku jsme si mohli jen nechat zdát. Byl to jeden velký chaos.

 8. VELKÁ TAŠKA DO SPRCHY – nakonec jsem nosila plážovou, kterou jsem nevyužila. Před odjezdem mě vůbec nenapadlo, kolik toho vlastně při odchodu do sprchy budeme s holkama potřebovat. Rozhodně nám kempování usnadnily luxusně vybavené sprchy jak v kempu v Brienz, tak v Teneru. Zázemí pro rodinu s dětmi bylo nad moje očekávání. Zejména v Brienz byl problém naopak dostat nejmladší ze sprchy. Sprcha totiž měla podobu sloní hlavy či veverky. Podrobněji o vybavení kempů rozhodně napíšu jeden z dalších článků.

 9. KABEL neboli prodlužovačka by měla být dostatečně dlouhá. V žádném kempu nebyl problém si ji půjčit (zdarma), ale tohle jsme mohli mít svoje. Naše stačila jen při správném natočení stanu 🙂

 10. KOLOBĚŽKU, SKATE, ODRÁŽEDLO – vzala bych na přesuny v rámci kempu, zvlášť v Teneru bychom je rozhodně využili. Chladící boxy byly od našeho místa přece jen dál.


 11. OPLATKY, PAPÍROVÉ KAPESNÍKY se nenechávají na stole před stanem, pokud odcházíte do větší vzdálenosti než je jen pár metrů. Oboje si odnesli rackové. Nahánět racka odlétajícícho s velkou krabicí oplatků je fajn, proč druhý den vzali velkou krabici papírových kapesníků však netuším. To už víme jen z doslechu od sousedů.

Shrnu-li to, v podstatě nám nic zásadního nechybělo. Tyhle drobnosti by mi však některé chvilky v kempu usnadnili.

Za jakékoliv tipy či radu zjednodušující život v kempu s dětmi budu vděčna. My letos kempovali poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Je mi jasné, že laťka je nasazena díky švýcarským kempům vysoko, ale ani kemp v Německu u Bodamského jezera nebyl vůbec špatný. Jaké jsou Vaše oblíbené kempy, ať už v ČR či v zahraničí?

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Jak jsme „upgradovali“ vybavení do kempu pro další sezónu?

DO KEMPU S DĚTMI

Tip na kemp u Bodamského jezera

Tip na kemp u Brienzského jezera

Tip na kemp u Magického jezera

Tip na kemp u jezera Bled

Tip na kemp s písečnou pláží na severu Chorvatska

Tip na kemp v Dánsku

9 Replies to “POPRVÉ V KEMPU – 11 chyb”

  1. Super raddy. Kkkempovat uz jsme nebyly dlouho ale jinak všechny ty rady jsou ffakt pouziitelny takze super 🙂 hned bychh zas někam vyrazila 🙂

  2. My jezdíme.karavanem, tak to máme v mnohém jednodušší. Přípojka, vaření, oblečení ve skříni… Odrážedlo a kolo bereme všude. Ještě bereme šaty a dlouhá trika, kvůli sprchovani. Většinou mám tu zkušenost, že odkládacích ploch je málo, lidí hodně a oblečení na převlečení bylo mokrý ještě než jsme vylezli ze sprchy…

    1. Karavan zvažujeme pro příště…jen máme strach, že cesta se tím výrazně prodlouží. Nemám to úplně detailně nafocené, ale odkládacích ploch dost včetně háčků, do rodinné sprchy bez problémů obě holky najednou. Lidí až na Montreux (kde byl Montreux Jazz festival) maximálně polovina kempu. Asi to budu brát jako předsezonní štěstí…..

  3. Pod stan s dětmi jezdíme už pár let s prodlužkou, rychlovarnou konvicí, s plynovým vařičem po rodičích, elektrickým grilem i s normálním, skate i koloběžka se taky vešla do auta, jen co mi letos chybělo byl ruční vysavač a to jsem si při každém vymetání stanu říkala, že příští rok si ho musím pořídit :-).

  4. Dobrý den,

    je fajn se podělit o zkušenosti s kempováním s dětmi. Jezdíme od mimin, teď už máme tři děti 9, 6, 3 a je to každý rok vychytanější.
    Jedni naši známí měli ještě takový po domácky vyrobený regál. 3 poličky protažené závitovými tyčemi… A např. nádobí a nějaké věci v něm měli naskládané.
    My jsme měli sbaleno nádobí a jídlo v bedýnkách. Tak letos bych ráda i ten regál. Jinak máme stan pro osm lidí od Husky, ložnice z každé strany, uprostřed velký prostor (vejde se tam stůl, kočár a na noc i dětský kola), plachta se dá dát jen třeba na 3/4, tudíž boty necháte ve stanu na trávě a čistou nohou vlezete na plachtu. To se děti taky časem naučily.
    Jinak oblečení balím každému zvlášť do průhledných tašek se zipem na oblečení či deky, je do nich vidět, dají se zmáčknout. Každopádně těch věcí je každý rok víc a víc. Vaříme si na plynovém vařiči, vozíme sebou plynovou bombu a v pohodě vydrží 14 dní.

    Jediné co letos ještě nevím, jak sbalit i dospělá kola. Vozíme rakev na střeše a dvě dětská kola, plus na jednom přivázané ještě odrážedlo. Nemáte zkušenosti s držákem na zadní dveře? Máme teda oktávku Laurina bez koule, a manžel tvrdí, že už to auto bude dost přetížený… Chceme vyrazit k Bodamskému jezeru a bez kol mi to přijde škoda. Nevíte, zda v tom kempu, co jste byli, půjčují i kola se sedačkou?
    Táhnout na 14. denní dovolenou kola, která použijeme třeba 3x je asi zbytečné.
    Děkuji za odpověď.

    Věrka

    1. Zdravím, půjčovna kol nebyla přímo v kempu, ale kousek (pokud si dobře vzpomínám). My máme držák na zadní dveře na 4 kola, páté dětské nejmenší přivazujeme mezi. I s rakví jsme takhle byli loni v Dánsku a bez problémů.

  5. jezdime s detmi kempovat taky celkem casto a jeste bych dodala jako uzitecnou vec „lavor“ nebo nejakou podobnou nadobu na myti nadobi, to se nam hodne osvedcilo. na dalsi kempovani s sebou bereme urcite i prenosnou indukcni jednoplotynku, poridili jsme ji kdyz jsme rekonstruovali byt a nemeli kuchyn a uz se tesim, az ji otestujeme v kempu. vozime jeste malinky gril a varnou konvici, takze s tim jednoznacne souhlas. jo a snuru na pradlo a kolicky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: