Připrava na výlet se občas vyplatí aneb minimum věcí, které budu brát v létě na výlety s dětmi.Tady je můj seznam ověřených věcí, které mám v batohu, když s dětmi vyrážíme na výlety. Mám děti ve věku 4 až 10 let, tj. seznam neobsahuje mimi serepetičky, ale rozhodně na něm můžete najít pár tipů, které by se Vám mohly hodit i pokud máte menší děti.

25 VĚCÍ NA VÝLET S DĚTMI

1.MINI LÉKÁRNIČKA, která obsahuje: NÁPLAST, DEZINFEKCI, PINZETU nebo KLEŠTĚ NA KLÍŠTĚ. Nechce se mi pořád lékarničku rozšiřovat při delších cestách, mám tam tedy trvale i Endiaron, Paralen, Nurofen, Ibuprofen, Sinupret, černé uhlí a jednoho Kulíška. Vypadá to sice asi přehnaně, ale už jsem zažila na výletech s dětmi nejrůznější virózy všech členů rodiny a poslední, co chci je akutně hledat nejbližší lékárnu. Zatím funguje, že pokud mám tuto lékárničku u sebe, nic z toho nepotřebuju. Jakmile ji nemám, hodila by se minimálně náplast nebo pinzeta (ať už mě nebo někomu v okolí).

2. PODLOŽKA NA PIKNIK, dostatečně velká, nepromokavá, zároveń skladná, lehká, zabírající v batohu jen málo místa. Koupeno na Ali za cca 10 USD, odkaz zde. V rohu plachty je očko, takže se dá bez problémů uchytit ke stromu či klacku (tyčce) a vyrobit tak ochranu před sluncem.

3. NÁHRADNÍ OBLEČENÍ (triko, ponožky, spodní prádlo) – vše sbaleno do mini balíčků, tak aby bylo lehce rozeznatelné komu, co patří a zároveň každý dostal suchou variantu svého oblečení bez přehrabování v batohu. Náhradní oblečení pro 3 děti se tak vleze do 1 sáčku, do kterého pak mohu uložit mokré svršky. Tohle je po svačině nejdůležitější položka v batohu – výlety, kdy se nikdo nepotřeboval převléct můžu spočítat na prstech jedné ruky.

4. RYCHLESCHNOUCÍ RUČNÍK – mě baví hlavně kvůli tomu, že zabere extrémně málo místa v batohu (také koupeno na Ali, cena okolo 1 USD, odkaz zde).

5. REPELENT – letos nově budeme zkoušet repelent ve formě dražé. Neznáte někdo? Loni měli DM náramky, a běžné spreje, které nemají děti v oblibě. Použití sprejů na táboře téměr nulové. Náramky nejspíš letos nafasují opět, ale loni ani nejstarší netušil kdy a kde jej během tábora ztratil. Jejich odpor ke sprejům je trvalý, očkováni nejsou a můj strach z klíšťat je velký. Kombinace nic moc, takže letos nejspíš nakombinujeme všechno a občas taky nic.

6. OPALOVACÍ KRÉM – vyzkoušela jsem snad už všechno možné, naprostým propadákem byly u nás „bio eko krémy“. Já se opravdu snažila, ale prostě neroztíratelným krémem nedokážu natřít ani jedno, natož děti tři. Bílý nádech na kůži mi prošel maximálně u nejmladší, ale starší už pochopitelně vzdorují. Letos zůstaneme u loni v rámci celé rodiny úspěšné řady DAYLONG. Pro vytrvale vzdorující odpůrce opalovacího krému se mi osvědčila tato tyčinka bez parabenů od LA ROCHE-POSAY. Nemám ruce od krému a navíc dítě má namazané aspoň obličej a uši.

7. VLHKÉ UBROUSKY – jednoznačně obyčejné z DM, malé balení pro případ nouze za 14 Kč. Tohle je věc, která nám věčně chybí.

8. SÁČEK NA MOKRÉ OBLEČENÍ

9. LÁTKOVÁ TAŠKA NA SBĚR ČEHOKOLIV (ta se hodí vždycky, i přesto, že zrovna nic neroste ani nekvete:)

ZÁROVEŇ BERU „NĚCO“ NAVÍC

10. TENISÁK
11. KYBLÍK nebo KELÍMEK
12. LUPU
13. KAPESNÍ NŮŽ (pro starší)
14. ČTVEREČKOVANÝ PAPÍR + TUŽKU NA PIŠKVORKY NEBO LODĚ
15. STARÝ CHLEBA, ROHLÍKY (pokud je šance, že potkáme něco, co můžou děti krmit)
16. ZÁPALKY (pokud je šance, že na cestě bude ohniště)
17. SLACK LINE – teď nově, zkoušíme a vymyšlíme nové hry.


18. ŠVIHADLO
19. BUBLIFUK
20. KŘÍDY
21. GUMU NA SKÁKÁNÍ
22. SVAČINA – nejdůležitější položka a velké téma na další článek.

UPDATE 2018: 

Trvale jsme přidali do batohu do minilékárničky tuto minidezinfekci. Svou velikostí se krásně vleze do krabičky nahoře na fotce.

Měli jsme možnost otestovat v Itálii tyto podsedáky. Jsem si jista, že jsou výlety, kde je využijeme.

Hledáte tipy na dovolenou s dětmi v Itálii? Další tipy na odkazu pod fotkou.

Vlastnoručně ozdobené smaltované hrníčky bereme nejen na kempování, ale naše nejmladší také na výlety za studánkou.

Více info o první smaltované dílně pro děti i rodiče na odkazu pod fotkou.

 

A co máte v batohu obvykle Vy?

 

8 Replies to “25 VĚCÍ NA VÝLET S DĚTMI”

  1. Pytlík na poklady taky nosíme, ušila jsem speciální (ze zbytku letního softshellu, aby se hned nepromočil třeba od mokrých kamínků), má karabinku, aby se dal připnout na batoh, na poutko u kalhot… a taky několik poutek na důležité klacky 😀 Už se to několikrát osvědčilo. Ještě doplním, že nosím pytlík na odpadky a pytlík na boty, když chceme jít bosi. Nebo aspoň něco, čím se dají připnout k batohu.

  2. Já teda používám na děti 100% přírodní opalovák a to butterbean. Roztírá se krásně a žádná bílá vrstva po něm nezůstává 🙂 Ještě si chválí wooden spoon. Tak třeba se bude někomu hodit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: