Jedna z věcí, o které nepochybuji, že bylo to nejlepší co jsem pro své děti mohla udělat, je jejich přihlášení do skautského oddílu. Schůzky každý týden, občas víkendová výprava, společná oslava Vánoc či čarodějnic přinášejí mým dětem nepopsatelnou radost v pravém slova smyslu.

Na skautský tábor syn letos pojede podruhé, dcera poprvé. 10 dní by se mohla zdát jako dlouhá doba, ale vzhledem k tomu, že jedou se svou partou nemám obavy. V dnešní době, kdy je těžké najít skvělý tábor pro děti s ověřitelnými referencemi, je tato varianta pro mě moje “záchrana” a jedna z mála šancí strávit i delší čas bez dětí, resp. jen s nejmladší.

SEZNAM VĚCÍ NA SKAUTSKÝ TÁBOR

Připravený seznam jim pomáhá se balit samostatně. Obecných seznamů je na netu spousta – tady je seznam, který funguje u nás. Věřím, že pro první dítě jedoucí na první tábor se vždycky jako inspirace bude hodit. Doporučené věci používáme a osvědčily se. Pokud jsem na něco zapomněla, určitě mi dejte vědět. Zároveň uvítám inspiraci od Vás, neboť u nás pořád něco chybí, protože někdo vyrostl či něco ztratil:). Věčné témata u nás: láhev na pití, boty, kalhoty.

SKAUTSKÉ VĚCI:

1. KPZ
2. DENÍK
3. UZLOVAČKA
4. PÍŠŤALKA
5. KOŠILE, TRIČKO
6. TURBÁNEK + ŠÁTEK

OBLEČENÍ:

7. 3 X TEPLÁKY
8. 6 X TRIČKO KRÁTKÝ RUKÁV
9. 3 X TRIČKO DLOUHÝ RUKÁV
10. 10 X SPODNÍ PRÁDLO + 7 X PONOŽKY = 1 LÁTKOVÝ PYTEL (používáme víc než 6 let na všechny cesty, osvědčilo se – usnadňuje to orientaci nejen dětem, ale i mě)
11. PLAVKY
12. 1 X PYŽAMO – TEPLÉ + MIKINU NA SPANÍ + TENKOU ČEPICI + TEPLÉ PONOŽKY
13. KALHOTY + BUNDA DO DEŠTĚ + PONČO PLÁŠTĚNKA
14. MIKINA
15. 2 x KŠILTOVKA
16. KRAŤASY
17. SANDÁLE
18. ŽABKY, CROCSY, příp. boty do vody
19. TENISKY
20. POHORKY (PEVNÉ BOTY NA TÚRY)
21. GUMÁKY (tady se dají sehnat online i chlapecké velikosti 37 a výš)

HYGIENICKÉ POTŘEBY:

23. MÝDLO + MALÝ RUČNÍK NA RUCE
24. SPRCHOVÝ GEL
25. ŠAMPON + HŘEBEN, SPONKY, ČELENKY  DO VLASŮ
26. ZUBNÍ PASTA + KARTÁČEK
27. JELENÍ LŮJ
28. OPALOVACÍ KRÉM
29. NÁRAMEK PROTI KLÍŠŤATŮM (DM) + REPELENT VE SPREJI
30. VITAMÍNY PROTI KLÍŠŤATŮM – Rosen B-komplex REPELENT pro děti
31. ČISTÍCÍ UBROUSKY NA BRÝLE (i přesto, že běžně používá sprej, na cestách se pořád hledá a ztrácí, ubrousky jsou na různých místech, tak se vždycky aspoň jeden najde:), NÁHRADNÍ BRÝLE, SLUNEČNÍ BRÝLE
32. RUČNÍK VELKÝ

OSTATNÍ VĚCI:

32. EŠUS + PŘÍBOR
33. PYTEL NA ŠPINAVÉ PRÁDLO
34. VELKÁ LÁHEV NA PITÍ (1L)
35. MALÁ LÁHEV NA PITÍ (0,5L)
36. HRNEK
37. HOUBIČKA NA NÁDOBÍ, DRÁTĚNKA
38. ČELOVKA
39. BATERKA KLASICKÁ
40. ZÁVĚSNÉ SVĚTÝLKO DO STANU
41. NŮŽ
42. SEKYRKA
43. PAPÍROVÉ KAPESNÍKY
44. PRÁDELNÍ ŠŇŮRA
45. TOALETNÍ PAPÍR
46. PLACHTA POD PALANDU (koupeno na Ali, protože za podobnou cenu jsem na netu v ČR nenašla, tahle je navíc skladná i do malého batohu)
47. PENÁL – ZÁKLADNÍ VÝBAVA
48. DOPISNÍ PAPÍRY, ZNÁMKY NA DOPIS, ADRESY PŘÍBUZNÝCH A PŘÁTEL
49. KNÍŽKA NA ČTENÍ
50. KAPESNÍ HRY
51. ŠÁTEK
52. NÁHRADNÍ BATERIE DO BATEREK
53. POLŠŤÁŘEK (PLYŠÁK) + DEKA (loni syn neměl a byla mu párkrát v noci zima)
54. SPACÁK
55. KARIMATKA (pokud se nám zalíbí letošní kempování, zvážím samonafukovací, zatím myslím bohatě stačí klasické)
56. MÝDLO NA PRANÍ

Vše balíme do dvojposchoďové tašky. Boty do spodního patra, a jsou tak jednoduše k nalezení 🙂 Taška se vejde pod palandu ve stanu a zároveň je lépe přístupná než velký batoh, se kterým jezdí na výpravy.

Na výlety si berou batoh střední velikosti běžně používaný během roku. Jeden má Deuter, druhý Boll.

Věci, na kterých mi záleží, aby neztratili podepisuju těmito nažehlovacími cedulkami. Cena je ve srovnání s podobnými cedulkami více než příznivá, odkaz pod fotkou.

Zároveň na začátku léta při třídění oblečení záměrně odkládám oblečení, zejména trika na donošení právě pro skautský tábor. Loni se osvědčilo, min. 2 trička se po návratu už nedaly nosit ani na doma.

Na Vaše tipy pro vybavení na tábor se budu těšit v komentářích. Nebojte se přidávat odkazy – bude fajn mít inspiraci na jednom místě.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

2 Replies to “SKAUTSKÝ TÁBOR – SEZNAM VĚCÍ”

  1. Dobrý večer, s velkou chutí jsem si početla o Vašem seznamu věcí na skautský tábor – sice trochu pozdě – syn se ze svého prvního skaut. tábora před 14ti dny vrátil. Určitě ale Váš seznam využiji pro příští roky – vše krásně a prakticky sepsané- moc díky! Stejně jako Vy jsem i já (dlouholetá skautka a léta skautská vedoucí) vstoupením syna do skauta potěšená a skautským táborem vysloveně nadšená – navzdory prvnímu delšímu pobytu syna v samém nitru šumavské přírody, několikanásobně předčil má očekávání a již poněkolikáté konstatuji, že je to to nejlepší, co jsem pro syna mohla udělat. Lepší průpravu do života nemohou mimo skauta dostat 🙂
    Díky za Vaše praktické a milé články a s chutí se budu na Vaše stránky vracet zpět! Krásný večer, Majka

    1. Zdravím, děkuji za milý komentář. O spoustě věcí kolem výchovy dětí pochybuju… tady jsem si jista. U nás letos opět velké nadšení z tábora… takový tábor bych přála všem dětem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *