Já i můj muž jsme před narozením dětí hodně cestovali. Spolu i zvlášť. S dětmi dál hodně cestujeme, ale „jen“ v rámci Evropy. Pořád, ale plánujeme co bude, až děti trochu vyrostou….

Společná cestovatelská vášeň se samozřejmě přenáší na naše děti, neboť téma cestování je naším častým tématem rozhovorů. Jediné, co nám doma až do nedávna chybělo byla velká mapa světa.  Díky Pixers ji už doma máme. Nestačím se divit, jak „obyčejná“ mapa světa dokáže zabavit 3 děti ve věku 10, 7 a 4 roky.

Původní záměr zaplnit volnou stěnu mapou světa překvapivě znamená zábavu č. 1 pro celou rodinu.

Kombinace 3 dětí v různém věku a výrazně odlišnými znalostmi může být občas u mapy oříšek.  Nejmladší má však své chvilky u mapy, když jsou starší ve škole. V té době se s ní domluvím, co na mapě ukáže svým sourozencům, až zase budeme hrát naše „mapohry“. Přiznávám – překvapuje mě. Netušila jsem, že 4 letá holčička s velkou touhou vyrovnat se svým sourozencům si zapamatuje světadíly, ale i těžší úkoly typu, kde je Francie. Sourozence samozřejmě zpočátku její informace nepřekvapovaly. Je však jen otázkou času, než i ona bude přinášet své „novinky“ na mapě světa.

Nemám potřebu do ní „nahustit“ informace o světě. Spíše pro ni hledám na netu aktivity pro děti v jejím věku, které budou pouze souviset s tématem poznání světa, ale rozvíjet budou jemnou motoriku či její vyjadřovací schopnosti.

Školáci už umějí s mapou pracovat, a jdeme spíše po pikoškách typu: kde je Ouagadougou? Pokud jsou hledající ztraceni, pomáhá se postupným vyloučením kontinentů, apod. I je opravdu baví zjištovat informace o konkrétních zemích. Nehledají je jen na netu, ale znovu se vracíme ke hrám, které už tady „čekaly“ na nejmladší.

Mapa světa na stěně nám stále přínáší nové témata rozhovorů – vracíme se k našim cestám bez dětí, ale i s dětmi. Současně i plánujeme, kam bychom rádi ještě viděli a co zajímavého bychom tam mohli vidět.

Ráda bych vytvořila přehledný seznam dostupného materiálu, her a aktivit s dětmi v různém věku na téma SVĚT. Už jsem něco málo začala a budu ráda, když se přidáte a pomůžete mi. Můj aktuální seznam je k nahlédnutí na odkazu pod fotografií.

ZEMĚPIS HROU S DĚTMI VE VĚKU 3 AŽ 12 LET

Díky společnosti Pixers můžete vyhrát poukázku na nákup ve výši 2 000 Kč a pořídit si tak např. mapu světa pro své děti. V nabídce je i řada jiných zajímavých produktů – nakoukněte:

SOUTĚŽ O 2 POUKÁZKY NA NÁKUP VE VÝŠI 2 000 Kč

Losovat budu 2 šťastlivce, kteří obdrží poukázku ve výši 2000 Kč na libovolný nákup na Pixers.cz

Soutěž probíhá od 26. 5. do 16. 6. 2017. Jména výherců budou zveřejněna 17. 6. 2017. Losování provede náhodný generátor čísel.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

 1. Buď fanouškem FB stránky 3dmamablog. Pokud se FB vyhýbáš, i proto mám pochopení a bude stačit, když se registruješ pro odběr nových článků prostřednicvím emailu. Odkaz pro registraci je v pravém spodním rohu blogu.

2. Do 16. 6. 2017 napiš tady nebo na Facebook TIP na hru (pracovní list, šablonu, aplikaci), aktivitu s dětmi jakéhokoliv věku – prostě cokoliv související s MAPOU SVĚTA a všeobecným přehledem o SVĚTĚ. Neboj se přidat odkaz. Bude fajn mít inspiraci na jednom místě. Určitě nezapomeň vyplnit kolonku s emailem, abych Tě v případě výhry mohla kontaktovat.

3. Pokud budeš sdílet veřejně tento článek na FB či info o této soutěži na Instagramu, zařadím Tě do slosování 2x. Pro jistotu mi prosím dej vědět v komentáři, na Instagramu mi pomůže, když použiješ #soutez3dmamablog

Na širokou nabídku produktů se můžeš podívat na Pixers.cz

Mě osobně nejvíce mě zaujaly:
MAPY ve všech podobách (plakát, obraz, samolepka, tapeta), u nás nakonec vyhrála tato mapa
SAMOLEPKY NA IKEA STOLEK LACK
OMYVATELNÉ FOTOTAPETY

Pokud se Vám moje tipy na téma zeměpis hrou líbí a soutěž o podobné ceny vítáte – podpořte mě prosím v soutěži MAMAblog roku 2017. Poprvé patřím mezi nominované. Ráda bych rozšířila rozsah stávajících mamablogů o blog s rychlou inspirací zejména pro rodiny s většími dětmi.

Za Vaši podporu budu vděčna. Hlasovat se může 1x denně až do 1.6. a každý den jsou pro hlasující připraveny pěkné ceny.

►►►FORMULÁŘ PRO HLASOVÁNÍ 

 

25 Replies to “SOUTĚŽ S PIXERS.CZ”

  1. Zdravim 3dmama,
    u nas je nepostradatelny klasicky globus!
    Nase skolkove deti resi: Kde jsme? Kde je na svete noc, kdyz je u nas den? Kam vic sviti slunce..?
    A miminku se libi, jak se toci 🙂

    1. Zdravím, díky za tip….nechápu jak jsem mohla zapomenout na glóbus, když jsme ho skládali jako 3d puzzle:), dík za připomenutí.

  2. Krásná soutěž, zrovna taky koukám po mapách na zed, máme nový dětský pokoj a jednu volnou zeď 🙂
    Děti máme zatím 6 a 3 roky, takže aktivity děláme spíš pro předškolní věk, ale moc se mi líbí různé tvarování světa. Vytisknou se černobílé obrysy kontinentů, dají do folie a na ně se pak můžou z modelíny (podle atlasu) tvořit hory, nížiny a řeky, taky jsem viděla (nezkoušeli jsme) že se dala vata na místa deštných pralesů a semínka řeřichy 🙂 za pár dní vyrostl deštný prales!
    Nebo nakreslit kontinenty na pomeranč a pak je oloupat po výsečích jako se tvoří mapy a podívat se na ně „na placku“.
    Zdravím, Míša

  3. Ahoj, u nás máme velmi oblíbené Kouzelné čtení a atlas světa nám schází. Globus si zase přála dcera. :-). Moc pěkné soutěžení :-).

  4. Ahoj,u nas doma take jede globus,Albi cteni,vlajky,mapu sveta mame pro zmenu na zemi (aby vydrzela a byla omyvatelna polozila jsem na ni velkou folii z Ikea),deti na ni mohou prirazovat ke kontinentum gumova zviratka,Vojtisek lode,letadelka…apod.
    Pro deti skolniho veku mi pripada skvele vytvareni Myslenkovych map na dane tema. Dobra publikace Myslenkove mapy pro deti,Tony Buzan nebo http://www.myslenkove-mapy.cz
    Pekne cestovani nejen na mape:-)
    Radka

    1. Zdravím, díky za tip. Folie je dobrý nápad. Myšlenkové mapy už brali starší dítka ve škole, na knížku mrknu, neb tohle šlo zatím mimo mě.

  5. Zdravim vsechny, u nas je oblibena mobilni aplikace Country Capitals Quiz Pro. Podobnych aplikaci je cela rada. Muzete si zvolit ruzne urovne obtiznosti a soutezit o nejlepsi skore. Musim rict, ze i my dospeli kolikrat tipujeme, co by asi mohla byt spravna odpoved :). Super jsou tyhle hry na vyplneni jakehokoliv cekani napr. na vlak ci doktora. S manzelem nas take bavi pozorovat, jak si deti odvozuji spravne odpovedi napr. tvarem statu nebo vylucovaci metodou.
    Dalsi vec, ktera zaujala nejen nase deti, ale i nas rodice, bylo promitani na pisek. Urcite to ma nejaky odborny nazev (mohu zjistit). My jsme to videli ted o vikendu v Liberci v IQ Landii. Jde o to, ze deti si v pisku vytvaruji treba reku nebo sopku a potom se pomoci animace spusti promitani a sopka zacne chrlit lavu nebo rekou tece voda. Meli jsme tuhle „hracku“ nejaky cas i v praci a byla casto v oblezeni dospelych :). Kdybychom chteli tema svet pojmout trochu obsirneji…. jako treba jak svet funguje, nebo vodni svet anebo svet z vesmiru, pak urcite doporucim prave IQ Park/IQ Landii v Liberci. Trochu jsem se bala, co budu delat s nejmensim (2 roky) a kupodivu i on se krasne zabavil a zkousel jednotlive expozice po svem. Dalsi deti (7,5) se prekrikovaly jeden pres druheho, kdo co objevil a jak co funguje. Odchazeli jsme po 3 hodinach (jen IQ Park) a deti zadonily, aby mohly jeste zustat. :). Druhy den jsme sli do IQ Landie a take velmi zajimave – hlavne mluvici robot :). Vrele doporucuji jako vylet pro celou rodinu.
    Renata

    1. Zdravím, díky za tip. Naučné mobilní aplikace se budou hodit na cesty do auta, takže určitě vyzkoušíme. Jedinou aplikaci, kterou teď starší používají je DUOLINGO. Jedou angličtinu. Určitě doporučuju.

      Liberec máme v plánu v létě – robot byl minule úžasný – měli jsme štěstí, nikdo tam nebyl. Vykládal si s náma, hodně jsme se u něj nasmáli. Někde bych měla pohledat tip na ubytko – krásná chaloupka u potoka v lese.

      Jiný tip trochu související: CT2 dokument DĚTI ONLINE – ještě teď na ty děti musím myslet…

  6. U nás je cestování taky aktuální, i když zatím jen omezeně na Českou republiku (bydlíme u koleji a junior nutně musí vědět, kam ty vlaky jezdí). Měli jsme letět k moři, tak ho chvíli zaujalo tohle téma. Máme atlas od Albi ke kouzelnému čtení, ale pro prcky je to ještě těžký. I hru svět v kostce. Taky jsne dostali velkou mapu světa, ale je hodně obecná a země se poznávají podle zvířat, které tam žijí. Určitě plánujeme globus a kupodivu je zajímají i klasické skládací mapy. Zrovna jsme vytáhli mapu s kempama a ukazovali si, kam s3 vydáme a kudy pojedeme a bavilo je to moc!

  7. Ahoj,

    já mohu doporučit vědomostní pexeso – např. světová nej a historie – to nás moc baví – a to jako dítě pexeso malý nikdy moc hrát nechtěl. Taky nás baví hra Česko – ale většinou si vezmeme už jen kartičky a navzájem si dáváme otázky. A v 7 letech jsme nejvíce hráli hru poznávej svět (aspoň myslím, že se to tak jmenovalo), díky které se malý naučil většinu státu, hlavních měst a spoustu zajímavostí kolem.
    Jinak IQ park v Liberci taky rozhodně doporučuji – my jsme tam byli celý den od otevření do zavření – a stejně jsme vše nestihli, takže jsme šli další den znovu. A myslím, že kdybychom tam byli týden, tak pořád by měli co objevovat 😉

  8. Použiváme u nás klasisky globus a mluvíme o tom, kde bydlí babičky, tety, kde jsme byli na dovolenou, na taboře které děláme. Je super jak moc pamatujou! Taky jsme koupili před par měsici elektronickou knihu Leap Frog a k tomu knihu ohledně světa. Je to v AJ, které mluvíme doma, a podobně jako ty knihy „Kouzelné čteni“ které jsem viděla v ČJ. Děti rádí „čtou“ s tím!

  9. Take milujeme globus a ukazujeme si mista, kde byla maminka s tatinkem, kdyz byly jeste „na houbach “ 🙂 a nove si tam oznacujeme mista, kde uz jsme s detmi byli. Cestovani milujeme a vetsina uspor jde vzdy do cestovani. Zazitky jsou pro nas k nezaplaceni a nikdo nam je vevezme 🙂

  10. My hodně využíváme knihu Mapy a taky klasicky atlas kde vkládáme na místa státu jejich vlajky co máme na pexesu.To stejně s malými modely zvířat na jakém kontinentu žijí.Dále to sice nesouvisí s orientací ve světě, ale syn moc rád chodí za pokladem nebo jen tak podle map, ktere mu kreslím.Učí se tak orientovat což není nikdy na škodu:-)

  11. 1) hotovo
    2) my máme doma jen klasický globus a tam dětem ukazujeme kde jsou jaké kontinenty a státy. Pak taky kartičky kde se jaké zvířátko vyskytuje a to je pak zajímá , kde země leží. Máme taky vyprávějícího dědečka a to je k nezaplacení. Žádné pomůcky tolik nepomůžou jak právě on. Má přehled a děti jej rádi poslouchají.

  12. Ahoj, my jsme měly se sestrou jako malé na zdi velkou mapu světadílů s obrázky fauny- vždycky mě fascinoval pták kiwi 🙂 díky za soutěž.
    vejvodova.adela_seznam.cz

  13. My máme doma velkou mapu, na které jsou nejen jednotlivá zvířátka podle toho kde žijí, ale i nejznámější památky a děti si tak můžou zapamatovat pro zeměpis a dějepis základní údaje. Nyní se snažím vyrobit didaktickou textilní mapu světa, aby tam děti mohli na patenty pripinat jednotlivá zvířátka podle toho kde žijí.

  14. Ahoj, také jsme pro našeho 3leťaka pořídili knihu Mapy. Z dřevěných figurek vyrobili různé národnosti, vlaječky na párátka, typická zvířata dané země, nejznámější památky na kartičkach,.. a přiřazujeme a přiřazujeme..zábava na dlouhé hodiny :D. Děkuji za soutěž.

  15. U nás jedou Mapy od Hosta, potom MoukMouk a jeho cesty po světě (knížka) a globus…Protože ta koule Země je nejlepší 🙂

  16. Brzy máme před sebou stěhování do UK. K představě dětí, kde budeme žít nám nejvíce posloužil svítící glóbus z Lidlu.

  17. Ahoj všichni, děti zatím ještě nemám ale starám se o 4 letého bratříčka. Bylo by fajn vytvořit mapu, kterou by děti využily jako vzpomínkovou mapu. Třeba na místo, kde už byly nebo kam by se chtěli podívat. Vybarvovaly si v ní, přilepovaly by fotky nebo obrázky, které nakreslily ze vzpomínek na nějakou událost na dovolené.

    Užívejte cestování a dovolených. 🙂
    Kristýna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: