Pořád ještě hledáte zajímavou knížku pro děti na toto roční období? Nehledejte a pojdte si prohlédnout, co všechno obsahuje tato skvělá knížka o jaře. Ano, přiznávám hned na začátku, tohle je nejlepší jarní dětská kniha, kterou můžete číst společně s dětmi. Čtěte dál a přesvědčte se.

Tuto knihu z nakladatelství Mladá fronta jsem vybrala, neboť již doma máme od stejné autorky Pavoučí prázdniny, které tento rok druhačka přečetla sama. Kniha se jí četla lehce a moc se jí líbila. Já sama mám ve svém seznamu vánočních knížek pro děti od této autorky uloženou knížku Čekání na Vánoce, na kterou jsem četla pozitivní reference a loni jsme ji nestihli. Šance, že kniha splní naše očekávání tedy byly opět velké.

Velikonoční svátky v podobě jaké byly dodržovány za mého dětství ve městě nemám vůbec ráda. Zároveň pořád hledám svoji (naši) cestu k tomuto ročnímu období, jeho tradicím a zvykům, neboť základní podstata mi dává smysl. Těžko, ale mohu dětem nadšeně vykládat o něčem, kde si sama nejsem jista svým pohledem na dodržování některých tradic. Tahle knížka mi mnohé usnadnila.

Grafické zpracování (nadpisy velkými tiskacími písmeny, barevně zvýrazněné věty, úseky psané malovaným čtením) přímo vybízí ke společnému čtení se školákem, neboť ve čtení se tak můžete střídat. Já jsem střídaní rozhodně uvítala. Dcera, která nerada čte nahlas, ani nepostřehla, kolik toho už přečetla.

Knížka je určená dětem od 5ti let. Já jsem četla čerstvě čtyřleté dceři a 7,5 leté školačce, která si část knihy četla i sama. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé pro večerní čtení, navíc hodně hádanek a úkolů, které vedou k další diskusi či ke tvoření. Následující odpoledne se pak dcery často ke knížce vracely.

Rozhodně to není kniha, kterou po přečtení odložíte do knihovny. Najdete v ní spoustu inspirace pro další tvoření s dětmi. Součástí knížky jsou i 4 strany velikonočních vystřihovánek. Pro nás to znamenalo, že již v polovině března tady máme jako dekoraci kouzelné vajíčko.

Hned první dvojstrana moje dcery nadchla a šly hledat knoflíky a kostku. Já mám radost, že se ve hře nevyhazuje a na jednom políčku můžou stát i dva, tj. hra proběhla v klidu a míru i v době těsně před spaním.

Co vše v knížce najdete – ve zkratce:

  • hru o Sněženčin pohár (naprosto ideální začátek v situaci, kdy už jsou děti připravené na večerní čtení a já ještě chci rychle vyklidit pračku, zapnout sušičku a myčku) – hra je hned na první dvoustraně
  • na děti čeká spoustu úkolů a otázek, což usnadní čtení pro školkové děti – naše čtyřleťačka potřebuje dodat komentář ke každé straně:)
  • křížovky, malované čtení pro školáky
  • nápady na jarní i velikonoční tvoření s dětmi
  • prostřednictvím zážitků Lucky, Jendy a Toníka jednoduché vysvětlení základních tradic a zvyků během jarního období (masopust, Velikonoce,ledoví muži, Filipojakubská noc, otvírání studánek)

U téhle knížky je mi líto, že se k nám nedostala dříve. Rozhodně bude patřit mezi základní knihy v naší knihovničce. Jsem přesvědčena, že čtyřleťačka se k ní pak ještě jako samostatná čtenářka vrátí.

Recenzní výtisk věnovalo nakladatelství Mladá Fronta, na odkazu pod titulní stránkou si ji můžete knihu objednat za 231 Kč.

Název: JARO JE TU! s Luckou, Jendou a Martínkem
Autor: Andrea Popprová
Nakladatelství: Mladá fronta a.s.
Počet stran: 96/8 stran příloh
Anotace: A je tu zase Lucka s brášky Jednou a Martínkem, které už známe z krásné knížky Čekání na Vánoce. Tři sourozence tentokrát potkáme v jarním čase, který v sobě také skrývá spoustu hezkých zvyků a aktivit, jako je otvírání studánek,pletení věnců, pálení čarodějnic a samozřejmě velikonoční svátky. Děti i rodiče najdou na každé stránce něco nového a zajímavého a hlavně celou řadu nápadů na to, jak si jarní čas náležitě užít.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tuto knihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Webové stránky 3dmamablog.cz ukládájí soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.  

%d bloggers like this: