Druhá vánoční zkratka nebo-li můj tip na klidné prožití nejen vánočních svátků, ale celého prosince je postupná příprava na vánoční pečení. Nakupuju online a v prosinci se pravidelně stávalo, že objednávky nebyly přivezeny kompletní. Loni jsem si dala pozor a věci, které vím, že budu potřebovat si nachystám klidně i na konci října. Má to i tu výhodu, že peněženka na konci roků tolik „nenaříká“.

S nejmladší jsem už  připravila dostatečnou zásobu domácího vanilkového cukru a ověřila stav koření, objednala chybějící – perníkové koření a skořici.

DOMÁCÍ VANILKOVÝ CUKR

Není to nic složitého. Stačí Vám jen cukr, vanilkové lusky a dobře uzaviratelná nádoba.

Cukr může být moučkový či krupice, třtinový je taky dobrá volba. Na 500 g cukru používám 2 vanilkové lusky. Někdo mixuje i se slupkou -já vyberu semínka a slupku pak volně nechám v cukru, který můžete postupně doplňovat. Potřebuje minimálně 2 týdny na uležení.

VÁNOČNÍ PERNÍČKY

Druhou věcí, kterou jsem minulý týden už vyřešila jsou všechny věci, které budeme potřebovat na perníčky. V prosince pečeme perníčky ihned měkké, ale na začátku listopadu i ty, které potřebují odležet. Kdo pamatuje staré dobré časy na BC, jistě zná recept od Metelky. Roky podle něj peču a nikdy mě nezklamal. Baví mě na nich to, že si je můžu nachystat předem. V prosinci, kdy jedna vánoční besídka střídá dílnu či nejrůznější setkání x 3 děti, je fajn vědět, že perníčky už máme připravené. Perníčky máme na stole už od první adventní neděle.

Naopak ihned měkké perníčky jedině z Vánoční kuchařky pro dceru. Hledáte-li inspiraci pro vánoční pečení, rozhodně ji doporučuji. Já už inspiraci jinde nehledám. Jediné co bych této kuchařce vytkla, je málo fotografií. Loni jsem si na recepty bez fotek netroufla, letos se snad odvážím.

A co Vy a vánoční pečení? Těšíte se nebo pečete jen kvůli dětem? Máte tip, inspiraci? Sdílejte! Inspirujme se navzájem. V zákulisí blogu vidím, že čtenářky mají zájem i o odkazy v komentářích. 

Víte,kde koupit ty nejlepší vanilkové lusky?
Znáte někoho, kdo peče to nejlepší vánoční cukroví na zakázku?
Já bych ráda letos podpořila chráněné dílny jako je Letohrádek Vendula. Znáte?

Pojďme se inspirovat navzájem!

Moje další vánoční zkratky:

#1 Inspiraci pro jednoduchý plán dárků i malých vánočních pozorností či přání je už na blogu (odkaz je pod fotkou)

One Reply to “#2 VÁNOČNÍ ZKRATKA”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *