Velká fyzická únava, která nastala po příchodu 3 dětí do našeho života, se v této chvíli láme…fyzickou odolnost na nedostatek spánku a odpočinku už mám nejspíš „natrénovanou“, úderem desátého roku nejstaršího začíná být testována moje duševní rovnováha.

Doby, kdy se u nás doma jelo nonstop, mám pořád v živé paměti. Zpětně to vůbec nevypadá tak šíleně …. předškolák, čerstvá školkačka a novorozeně…. prvňák, předškolačka a osmnáctiměsíční třeštiprdlo, které rozhodně nechtělo sedět v kočárku. Začínám na toto období pomalu vzpomínat jen v dobrém, zapomínám, jak náročný tenhle čas byl.

Nevěříte? Ano, diskuse s desetileťákem dokáže být taky náročná…dnes mám pocit, že dokonce i náročnější. Nastavování hranic u prvorozeného se zdá být to nejtěžší na mé rodičovské cestě. Další dětí už mají situaci hodně usnadněnou 🙂 .

Celé září u nás stejně jako v jiných rodinách bylo náročné, návrat k režimu letos nebavil ani mě, natož děti. Příští rok se vrátíme k systému poslední týden prázdnin strávený doma, střet s realitou všedních dní by pak nemusel být tak náročný.

Pro zlepšení nálady jsem si naordinovala další výzvu od portálu Blogerky.cz 

Úkolem bylo otestovat zásadito-minerální koupelovou sůl s pH 8,5 MeineBase®

Koupel v soli, která obsahuje jemně pomleté drahé kameny (achát, karneol, citrín, chrysopras, chalcedon, safír, křišťál a onyx) slibovala osvěžení a regeneraci těla. Navíc ještě přírodní vyčištění pokožky, redukci celulitidy a pocit hebké pokožky jako právě namazané krémém. Co víc si přát?

Bonus jen pro mě – 30 minut bez dětí, mohla bych napsat v tichu a klidu, ale vzhledem k tomu, že část září u nás byla přesilovka 3 na 1, tak v tichu to rozhodně nebylo…na druhou stranu na zvuk sypajících se kostek Lega na parkety začínám být imunní.

Zvládla jsem 1 koupel týdně, stihla jsem i přečíst a dohledat účinky zásadito-minerálních koupelí, o kterých jsem předtím neměla ani ponětí – opravdu zajímavý pohled na věc. Více info o těchto účincích najdete na stránkách eshopu výhradního dovozce.

Sůl je bez konzervačních a aromatických látek, bez barviv a má široké spektrum použití. Pomáhá i atopikům. Prostřední dcera má v této chvíli ekzém zaléčený, ale konec podzimu a zima jsou pro její kůži nejhorší období. Jsem připravena vyzkoušet i tuhle koupel.

Už samotná koupel těla či chodidel je nejspíš začátek rovnováhy mezi neustálým každodenním kolotočem a odpočinkem. Od září si kladu otázku, jak je možné, že najít hodinku jen pro mne samotnou je tak těžké? Na samotné zhodnocení účinků koupele bylo velmi málo času. Vůbec si netroufnu hodnotit účinky na odkyselení těla. Určitě však budu pokračovat. Balení 750 g vystačí na 15 celotělových koupelí nebo na 100 koupelí chodidel. Rozhodně mám v této chvíli nad čím přemýšlet.

A jak jste na tom Vy? Znáte? Dík za sdílení, ať už jsou Vaše zkušenosti či názory na zásaditou péči o tělo jakékoliv. Já jsem v této chvíli teprve na začátku této cesty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *