Na začátku září mám už doma první vánoční dárek – společný pro všechny 3 děti. Rozhodnutá jsem pro tuto knihu byla od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že nakladatelství Albatros chystá české vydání. Kniha je určena dětem od 6 let, ale u nás ji dostane trojice ve věku 10, 8 a 4 roky. Listovala jsem s ní celý večer… jsem si jista, že se bude líbit všem.

Rozhodně je to kniha, která přímo láka na společné čtení s dětmi. Bavit se budou nejen ony. Pojďte se podívat.

Jsem si jista, že žádné vysvětlující komentáře netřeba. Nafotila jsem namátkou pár stran pro představu. Já osobně jsem byla překvapená – je ještě krásnější, než jsem čekala. Tak krásné ilustrace jsem ještě v žádné encyklopedii pro děti neviděla.

Má stejný formát jako kniha Mapy od nakladatelství HOST, kterou děti dostaly k Vánocům už loni. Tyto dvě knihy rozhodně už zůstanou v naší rodině. Vracet se k ní budou nejen děti. Já se opravdu těším na společné čtení.

Nejen rejnoky jsme letos viděli při návštěvě mořského světa v Kostnici u Bodamského jezera. U řady kapitol máme rozhovor na co navázat, rozšiříme si znalosti ze světa zvířat společně.

Stejně jako v muzeu má každý exponát svůj štítek. Texty jsou srozumitelné i pro mladší školáky.

Cena knihy se pohybuje od 399 Kč. Za takhle krásnou knihu bych zaplatila i více.

Při nákupu přímo od nakladatelství, nezapomeňte využít slevu na svoji IKEA kartu. Měla by fungovat sleva 25% a poštovné zdarma.


Myslím, že více slov netřeba. Vracím se k vyplňování formulářů do škol i školek, které se u nás doma stačily jen za první školní týden nashromáždit. Škoda, že nejdou vyplnit online:)

Název: ANIMALIUM
Autor: Katie Scottová, Jenny Broomová
Nakladatelství: Albatros Media
Počet stran: 112
Anotace: Vítejte v Animaliu! V muzeu, které je otevřené 365 dní v roce. Vystavuje ty nejkrásnější exponáty a vy do něj můžete chodit, kdy se vám zachce. Najdete zde pestrou paletu téměř dvou set živočichů, kteří okouzlí návštěvníky každého věku. Prozkoumáte rozmanité biotopy planety Země. A co víc? Dozvíte se, jak se živočišstvo vyvíjelo, jak vypadají zvířecí útroby, a další zajímavosti. Račte vstoupit – království zvířat se vám otevírá v celé své kráse!

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *