Jsem si jista, že řada z Vás tohle považuje za naprosto zbytečné. Rozumím. Jsem si však také jista, že nejsem jediná, kdo má minimálně jedno školní dítko, které už po prvním měsíci ve škole má poloprázdný penál – navíc s nulovou šancí na nalezení všech pastelek a tužek.

Znám to i z druhé strany (dítko vracející se ze školy s úhledně srovnaným penálem), o to víc mě překvapuje přístup jeho vlastního sourozence.

Zkoušela jsem vše, a jediné co opravdu funguje je označení pastelek jménem.

První školní rok jsem kupovala jen v prvním pololetí pastelky 3x. Po označení všech pastelek, překvapivě vydrží kompletní sada celý školní rok.

Na netu jsem našla řadu způsobů – od různých znaků lakem na nehty, ořezání i z druhé strany a podpis fixem. Nám se osvědčily obyčejné samolepky se jménem, které si dítko samo vystřihne a nalepí na tužku, pero či kružítko.

Jakmile je totiž na pastelce jméno dítěte, pastelka se při nalezení vrací k němu. Při puntíku na konci tužky většina spolužáku nemá ponětí, komu vlastně ta tužka patří. Navíc i pro samotné dítě je to potvrzení, že tužka je opravdu jeho. A až tehdy nejspíš dovolí, aby se schovala u něj v penálu.

Formulář mám připravený, stačí vytisknout na jakýkoliv arch se samolepkami. Samolepky drží i déle než je školní rok.

Lze i vytisknout na obyčejný papír a průhlednou lepící pásku přilepit na tužku. Náročnější varianta, ale vzhledem k ceně některých psacích per, pořád ještě přijatelná. Nemyslíte?

Připravený formulář ZDARMA ke stažení, kde stačí jen doplnit jméno: JMENOVKYnaPASTELKY

A ano, dá se koupit 66 ks samolepek určených přímo na pastelky za 285 Kč. 🙂 Moje varianta v řádech pár korun je stejně dobrá.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Pokud máte svoji osvědčenou metodu, prosím podělte se.

5 Replies to “JAK PODEPSAT PASTELKY”

  1. Jednoduché, ale ušetří to asi dost peněz. Děkuji, příští rok použiju pro našeho prvňáčka! Máte tip na značku samolepkového papíru, aby to šlo snadno odlepovat z archu? Kdysi jsem zkoušela něco tisknout jako samolepky, ale trvalo dlouhé minuty, než jsem obrázek vůbec odlepila od toho základu.

    1. Zdravím, já tisknu na zcela obyčejné samolepky, no name. Jsou jmenovky, které jdou hůře, ale že by to nějak výrazně zdržovalo mi nepřijde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *