Do odjezdu zbývá sice ještě dost dní, ale vzhledem ke školním, školkovým a kroužkovým akcím v závěru školního roku, odmítám dělat vše na poslední chvíli. Stačí, že budu na poslední chvíli vyzvedávat 3 nové cestovní pasy. V této chvíli už mám připravenou základní cestovní spíž. Obsahuje 10 hlavních jídel, které můžeme mít na stole během 20ti minut. Vše je uloženo v 1 Ikea plastové krabici.

O našem letošním dobrodružství se můžete dočíst tady. Bude trvat 16 dní a určitě budeme jíst i v restauracích. Vůbec si nejsem jista, jak to všechno vlastně bude a co se nakonec ukáže jako pro nás nejlepší varianta. Každopádně rezerva v podobě malé spíže se v případě neustále hladových dětí bude určitě hodit.

SNÍDANĚ

Snídaně si budeme připravovat sami – jestli něco letos opravdu na dovolené nechci, tak je to odchod celé rodiny někam na snídani. Jedině, že bychom mohli jít v pyžamu.  🙂 Každé ráno vstávat a v určenou dobu docházet na snídani by pro mě v této chvíli bylo za trest. Od začátku druhého pololetí se těším, že na prázdninách se nebudeme řídit rozvrhem dne….. chci si u kávy v klidu přečíst knížku, nechci usměrňovat děti. Ráno mám pomalý rozjezd 🙂

Ano, mohla bych je zabavit stovkou her u stolu, ale to už děláme při cestě v autě. K mému štěstí mi bude stačit, když je pak s kávou v křesle budu přes knížku pozorovat – oni si svoji zábavu u jezera najdou sami. Stejně jako loni na dovolené na Hvaru.

A co všechno jsem sbalila?

1. kávu + skládací kávový filtr
2. oblíbené cereálie, kaše + trvanlivé mléko (rezerva), čerstvé budeme kupovat
3. čaj, čokoládu
4. grilovací misky na gril na míchaná vajíčka – vajíčka, slaninu budeme kupovat (ledničku nebereme)
5. 3 v 1 TEFAL (waflovač, toustovač a gril) – zapečené tousty na sladko i na slano, wafle (často používám i doma, bez problémů jej ovládají i starší děti).
6. pánev – další varianta na snídani – palačinky, lívance
7. GHÍ (pro mě velké překvapení, podle některých blogerek by mělo vydržet i bez lednice, uvidíme…nemáte někdo zkušenost?), marmeládu, javorový sirup.

Snídaně je pro nás důležitý záčátek prázdninového dne. Během školního roku společně snídáme jen o víkendech. Společná příprava je podle mě skvělý způsob, jak se naučit spolupracovat –  naše děti se to stále učí. Jsem si jista, že se budeme střídat a snídani pro celou rodinu rádi připraví i děti. Je strašně fajn je u toho pozorovat….nikam totiž nespěcháme.

OBĚD, VEČEŘE

Budeme hodně grilovat, ale pro případ nouze mám připravené hotové jídla z Hotovky.cz a LeGracie.cz. Obojí jsme měli v zimě na horách a spokojeni jsme byli všichni. V případě velkého hladu a malé trpělivosti dětí bude na výběr z tohoto menu:

1. Rýžové nudle s tuňákem, zeleninou a sýrem
2. Rajská omáčka, masové kuličky, rýže nebo těstoviny
3. Kuskus s tuňákem a zeleninou
4. Vepřové rizoto
5. Krůtí guláš
6. Svíčková na smetaně (velký hit u dětí), knedlíky opravdu nebudou:)
7. Boloňské směs a špagety
8. Krůtí směs + brambory
9. Polévky od LeGracie, ale taky i farmářské od Vitany (moje rezerva – pro chladnější dny)
10. Kuskus na sladko od LeGracie

Položky jako je rajská a svíčková moje děti můžou pořád, takže jsou na výběr 2x.

Velkým hitem v této chvíli jsou u nás doma rýžové nudle na jakýkoliv způsob. Je to taková moje pojistka, když se bude blížit konec cesty a výběr bude nejspíš menší.

Zásobu těstovin, rýže mám jen tak na dva tři obědy. Pak budeme muset nakoupit. První várku vezu sebou, protože se chci vyhnout nakupování hned v prvním kempu. Myslím, že zábavy se stavěním stanu budeme mít i tak dost. Řešit obchod už by bylo nad mé síly.

SVAČINY

Velké téma, které si zaslouží vlastní článek. Základ svačin už mám připravený. Něco málo od LeGracie, doplněno Ovocňákem a pak pár domácích svačinek, např. jahody, které se právě suší. Vše se musí vejít do 1 malé tašky. Zkusím sepsat ještě před odjezdem, neboť samotnou by mě zajímalo, zda to bude stačit. Jedna z nejčastějších otázek u nás doma – kdy už bude svačina nebo co bude na svačinu?

Jezdíte do kempu pravidelně? Máte už své vychytávky či oblíbené jídlo, které jde v kempu rychle a snadno připravit? Budu ráda, když se o své tipy podělíte v komentářích.

Ukládáte si inspiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Vaření v kempu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *