BERGERALM ►►►STEINACH AM BRENNER,
TRINS, MATREI AM BRENNER

Vzdálenost z Prahy: cca 550 km

Cena ubytování: 4x (12/2015, 3/2016,12/2016, 2/2017) jsme našli jsme přes Booking za cca 10 až 13 000 Kč za týden, apartmán (strava vlastní)
Sáňkařská dráha na svahu včetně pronájmu sání! Svah pro nejmenší lyžaře – dva koberce.

Hlídací koutek pro děti v restauraci přímo na svahu ZDARMA v době od 10,00 – 15,00 hod.. Děti měly o zábavu postaráno – možnost tvoření, hračky.

Restaurace – svah: výborné domácí jídlo, bez front (cena polévky v rozmezí okolo 4 – 5 EUR, velká porce špaget s boloňskou omáčkou 8 EUR).

Svahy: upravené, prázdné, přesně tak jak jsou fotky níže, sezóna začíná oficiálně až 26.12., tj. náš vánoční termín byl před sezońou, a naše jarní prázdniny byly na konci sezóny (tj. byla tam sleva na vleky). Pro nejmenší lyžaře:Jeden svah má dva koberce, kolotoč. Jeden svah s pomou, ideální pro mírně pokročilé lyžaře.

Fotky areálu a okolí jsou také na FB v albu Lyžování v Rakousku.

Vánoční svátky jsme strávili v Matrei am Brenner, přímo v jednom z těchto apartmánu – cena je teď vyšší, ale nejspíš stojí za to, ověřit neb cenu asi častěji přizpůsobují poptávce. My měli před rokem týden za necelých 13 000 Kč/týden.

Jarní prázdniny jsme byli v Trins, na konci března nás překvapilo velké množství sněhu a stejně jako o Vánocích prázdné svahy – do patnácti minut včetně naložení auta jsme byli na parkovišti u lanovky. Podobný v blízkosti, za podobnou cenu okolo 10 -12 000 Kč/týden je tady.

Aktuální info z 2/2017 – svahy opět poloprázdné, vesměs se tam strídají jen školy či lyžařské oddíly, které trénují na jednom svahu.

Tip na nové ubytko v Trins – majitelé opravdu velmi vstřícní vůči dětem,jediná nevýhoda – opět schody. Jen 7 minut autem od lyžařského areálu, odkaz pod fotkou.

Školáci si můžou vyzkoušet i skoky. V blízkosti jsou k dispozici lehátka, takže postávat u skokanku rozhodně nemusíte:)


Další důvod, proč vyrazit na rodinnou lyžovačku do Bergeralm je sáňkařská dráha, která díky tunelům protíná spodní část svahu. Sáně je možné půjčit v horní stanici lanovky. Horkotěžko jsem zvládla natočit jen část, v zatáčkách jsem se už musela držet:) Naše děti nadšené. Video tady.

Ukládáte si inpiraci na Pinterest? Nezapomeňte na tento článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *